Słowo „cipka” jest piękne i nawet prof. Bralczyk nie miałby nic przeciwko – powiedziała Magda Mołek w pierwszej części rozmowy Kobieta.pl, odczarowując to słowo i nadając mu nowe – wolne od uprzedzeń – znaczenie. W drugiej części rozmowy z autorkami podcastu „Rozważna i Romantyczna” idziemy dalej i rozmawiamy o tym, co tak naprawdę kryje się pod tematem seksu w naszych związkach, rodzinach, ale też społeczeństwie.

Magda Mołek o tym, jak dobry seks wpływa na życie rodzinne

- Ludzie spychają temat seksu pod dywan, bo seks mówi prawdę – o nas samych, o naszej relacji, jakie mamy relacje z dziećmi, jacy jesteśmy – tłumaczą autorki „Rozważnej i Romantycznej” w rozmowie z Aleksandrą Nagel, red. prowadzącą Kobieta.pl. Magda Mołek dodaje też, że problemy z seksem w związku widać po tym, jak zachowują się nasze dzieci.

- Dzieci są jak papierki lakmusowe – wyjaśnia Magda Mołek. - My często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że relacje między rodzicami, partnerami, dzieci czują intuicyjnie. Jeśli ktoś ma problemy w domu z dziećmi, to najpierw trzeba byłoby się zastanowić, jak jest między rodzicami. Nie uciekniemy od tego i nie uciekniemy od seksu. Jeśli będziemy cały czas udawać, że ja mam być święta a on ma być taki męski, a tak naprawdę chodzi nam po głowie coś innego, to te związki się rozpadają, są nieszczęśliwe, zdarzają się zdrady i rozwody – mówi dalej dziennikarka i dodaje, że ludzie, którzy mają dobry, satysfakcjonujący seks statystycznie są dużo bardziej sympatyczni i wrażliwi na krzywdę.

- Ja znam parę osób, które wiem, że mają fantastyczny seks i to są cudowni ludzie – podsumowuje Magda Mołek.

Zobacz, co jeszcze Magda Mołek i Joanna Keszka powiedziały w rozmowie z Kobieta.pl!

Dowiedz się więcej o: Ten "guziczek" to klucz do kobiecej rozkoszy.

Zobacz także: