Na taki obrót rzeczy wielbiciele rodziny królewskiej czekali z nie mniejszą niecierpliwością, niż na pojawienie się na świecie dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego. Ta  pierwsza niespodzianka wyprzedziła narodziny kolejnego royal baby, ale to dzięki niej będziemy mogli podpatrywać jego pierwsze chwile. O czym mowa? O oficjalnym profilu Merghan Markle i księcia Harry’ego na Instagramie, którego książęca para właśnie się doczekała. Funkcjonuje on niezależnie od dotychczasowych social mediów rodziny królewskiej czyli  @kensingtonroyal.   

Meghan Markle i książę Harry mają własne konto na Instagramie

Chociaż jeśli chcieć być super precyzyjnym, akurat pierwsze dni maleństwa najprawdopodobniej upłyną z dala od ciekawskich oczu świata. Znając feministyczne zapędy Meghan można się spodziewać, że księżna weźmie sobie do serca apel jednej z film zajmujących się sprzedażą akcesoriów dziecięcych, która wystosowała do niej otwarty list. Fridababy wykupiła w New York Timesie całą stronę, na której sformułowała do Meghan prośbę o nie promowanie nierealistycznego obrazu kobiety tuż po porodzie, czyli wyłamanie się z królewskiej tradycji, zgodnie z którą świeżo upieczona royal mama wychodzi do milionowego tłumu ze swoim nowo narodzonym maleństwem. Być może taki profil stworzyłby przestrzeń do tego, by dzielić się pierwszymi chwilami dziecka w jego naturalnym, domowym otoczeniu.

Meghan Markle nie wyjdzie do fotoreporterów tuż po porodzie? „To promowanie fałszywego wizerunku kobiety w połogu”

Sussexroyal – oficjalny profil Meghan Markle i księcia Harry’ego na Instagramie

Jedno jest pewne: gest przeprowadzki z pałacu Kensington do Frogmore House, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku był pierwszym krokiem ku większej niezależności i wymknięciu się spod kontroli sztywnych królewskich reguł. Oficjalną przyczyną tego kroku była chęć wykreowania większej przestrzeni dla siebie i mającego narodzić się dziecka. Nieoficjalnie za tą decyzją stały pogarszające się relacje, by nie powiedzieć konflikt z bratem księcia, Williamem i jego żoną, Kate Middleton. Spekulowano także, że działania wizerunkowe obu par zostaną rozdzielone i tak też się stało.

Co ciekawe, jeśli wierzyć doniesieniom zagranicznej prasy, w takiej decyzji ma swój udział właśnie Meghan, za to Kate nie pochwala takiego stanu rzeczy: opcja, zgodnie z którą wszystkie treści dotyczące wszystkich książąt publikowano w jednym miejscu miała być jej zdaniem dużo bardziej spójna i wizerunkowa.

Jak by tego nie oceniać fakt jest taki, że Meghan i Harry doczekali się własnego profilu na Instagramie. Póki co na ich koncie widnieje jeden post, pod którym skrywa się kilka zdjęć, ale statystyki nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że fanom royalsów ta decyzja bardzo przypadła do gustu: w ciągu zaledwie doby konto @sussexroyal zaczęło followować ponad 2 miliony osób!

„Witajcie na naszym oficjalnym profilu. Nie możemy się doczekać, by dzielić się z wami naszą pracą, która niezwykle nas inspiruje, ważnymi oświadczeniami, inicjatywami, które wspieramy i wszystkimi wartymi uwagi i zaangażowania sprawami najwyższej wagi. Dziękujemy za wasze wsparcie, witajcie na @sussexroyal – Harry i Meghan.”  - widnieje pod pierwszym postem.

Będziecie obserwować oficjalne konto Meghan I Harry’ego na Instagramie?