Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta: dlaczego?

Kinga Duda nie pełni już funkcji społecznego doradcy prezydenta. Taką informację potwierdziła w rozmowie z "Wprost" doradca etatowy Andrzeja Dudy, Zofia Romaszewska: "Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta." Romaszewska dodaje, jak pracowało jej się z córką prezydenta:

Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie.

Nazwisko Kingi Dudy zniknęło również z listy społecznych doradców na oficjalnej stronie prezydenta.

Zobacz również: Kinga Duda została społecznym doradcą ojca, Andrzeja Dudy. "Mamy polską Ivankę Trump"

Dlaczego Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta?

To podstawowe pytanie, które zadają sobie wszyscy. Skąd decyzja Kingi Dudy o rezygnacji z tej funkcji?

Ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta - pwiedział w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. 

Przypomnijmy, Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego w sierpniu 2020 roku i nie pobierała żadnego wynagrodzenia za swoją pracę.

Przeczytaj również: Jerzy Owsiak napisał do Kingi Dudy: ma dla córki prezydenta nietypową propozycję

Kinga Duda jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie. W biogramie, który wcześniej wisiał na stronie prezydenta, można było przeczytać, że córka Andrzeja Dudy "jest uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)", a "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne".

Zobacz także: Kinga Duda w Pałacu Prezydenckim chce zmobilizować młodzież. Wiemy, co robi córka prezydenta Andrzeja Dudy.