Siostra Marylin Monroe: Kim jest Bernice Baker Miracle?

Starsza siostra Marylin Monroe - Bernice jest córką Gladys Baker i Johna Bakera. Relacje pary były bardzo napięte. Mówi się, że w rodzinie dochodziło nawet do przemocy domowej. Gladys i John doczekali się także syna, który niestety w wieku 16 lat zmarł. Gladys udało się dostać rozwód, ale jej szczęście nie trwało długo. Były mąż odebrał kobiecie dzieci i wyprowadził się z wraz z nimi do Kentucky. Gladys została w Kalifornii, próbując na nowo ułożyć sobie życie. Rok później wzięła kolejny ślub, tym razem wiążąc się z Martinem Mortensenem. Owocem ich miłości była Norma Jeane, znana wszystkim jako Marilyn Monroe.

Zobacz także: Olivia Mary de Havilland, czyli Melania z "Przeminęło z wiatrem" kończy 104 lata: wspaniała kariera z siostrzanym konfliktem w tle

Marylin Monroe i Bernice Baker Miracle: przez lata nie wiedziały o sobie

Siostra Marilyn Monroe jest w tej chwili jej jedyną bliską żyjącą krewną. Kobiety miały tę samą mamę i różnych ojców. Przez wiele lat wzajemnie nie wiedziały o swoim istnieniu. Bernice i Marilyn nie spędziły wspólnie dzieciństwa. Poznały się dopiero, gdy obie były już dorosłe. Znana i lubiana siostra nie miała łatwego życia. Jej matka po rozstaniu z mężem przeszła załamanie nerwowe i nie była w stanie samotnie wychowywać małej Marilyn. Dlatego gwiazda w dzieciństwie tułała się po różnych przytułkach, szukając wsparcia i miłości.

Podobno John Baker zataił przed swoimi dziećmi fakt, że mają jeszcze jedną siostrę. W 1938 r. sprawy obrały inny tor. Wówczas Gladys Baker napisała list do swojej starszej córki, w którym powiadomiła ją o swoim i Marilyn istnieniu. Podobno młodsza siostra odwiedziła Bernice w 1944 roku, a potem w latach 50. doszło do ich kilkukrotnego spotkania. Ponoć w ostatnich latach życia Marilyn, kobiety widywały się częściej.

Happy 100th Birthday to Berniece Baker Miracle! (born Berniece Inez Gladys Baker July 30, 1919 in Venice, California)...

Opublikowany przez Marilyn Monroe "The Mmmm Girl" Wtorek, 30 lipca 2019

Bernice była największym oparciem dla swojej młodszej siostry u kresu jej życia. W 1962 r., po śmierci gwiazdy, to właśnie ona zajęła się wszystkimi sprawami związanymi z pogrzebem i spadkiem. Marilyn przepisała jej w spadku 10 tys. dolarów. Bernice Baker Miracle w przeciwieństwie do sławnej siostry, nie poszła w stronę show-biznesu. Wraz z mężem i córką zamieszkała na Florydzie, gdzie latami pracowała jako księgowa na jednym z lokalnych uniwersytetów.

Przeczytaj również: Maria Komornicka – Piotr Odmieniec Włast, czyli geniusz, szaleństwo i spalone suknie

W 1994 roku światło dzienne ujrzała książka napisana przez Bernice i jej córkę, Monę Rae Miracle. „Moja siostra Marilyn” ukazuje rodzinę słynnej gwiazdy z nieznanej wcześniej perspektywy. Publikacja zawiera mnóstwo anegdot i archiwalne fotografie z rodzinnego albumu.

Foto: Berniece Baker Miracle ze swoją córką Moną Rae, Getty Images