Jerzy Owsiak napisał do Kingi Dudy

Jerzy Owsiak zwrócił się ostatnio na swoim Facebooku bezpośrednio do Kingi Dudy. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wstępie swojej wypowiedzi docenił funkcję córki prezydenta i podkreślił, że sam często polega na opiniach swoich córek.

Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo polegam na radach moich dorosłych córek, a nawet potrafię wsłuchać się w opinie moich wnuczek – często dają mi dużo do myślenia - czytamy we wpisie Jurka Owsiaka.

Następnie Owsiak odniósł się do jednego z ostatnich wpisów Andrzeja Dudy na Twitterze. "Twój Tata na Twitterze przedstawił apel rodziny, która prosi o pomoc – potrzebuje środków na walkę z chorobą nowotworową głowy rodziny. Z takimi prośbami my, jako Fundacja WOŚP, spotykamy się codziennie. Dotyczą one Polaków w każdym wieku, którzy po prostu walczą o swoje życie, często zagrożone nie tylko brakiem dostępu do bardzo drogich terapii, ale od paru lat także coraz większymi trudnościami związanymi z dotarciem i skorzystaniem z przysługującej Obywatelom narodowej służby zdrowia. Aby pomóc, robimy to, co umiemy najlepiej – kupujemy sprzęt. Jako Fundacja, na cel związany z leczeniem chorób nowotworowych u dzieci dedykowaliśmy 5 Finałów i kupiliśmy blisko 400 urządzeń za 148 096 487,59 złotych, wspierając 80 punktów diagnostyki onkologicznej."

Przeczytaj także: Kinga Duda przerywa milczenie: "Decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży powinna być pozostawiona kobiecie"

Jerzy Owsiak ma dla Kingi Dudy propozycję: o co chodzi?

Jerzy Owsiak w swojej wypowiedzi wrócił do sytuacji sprzed około dwóch lat, kiedy to wszyscy byliśmy zbulwersowani przekazaniem 2 miliardów złotych na Telewizję Publiczną zamiast na onkologię.

Kilka miesięcy temu, Kingo, była szansa, aby Twój Tata mógł w sposób wyjątkowy i jedyny pomóc onkologii – chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę. Zgodnie z propozycją mniejszości sejmowej, mogły być przekazane na wsparcie onkologii.

"W ciągu 28. Finałów WOŚP zebraliśmy ponad 1 313 000 000 PLN i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń To ogromne pieniądze. Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz."

Na koniec Jerzy Owsiak wyszedł do córki prezydenta z nietypową propozycją:

Jeśli chciałabyś więcej wiedzieć o bolączkach polskiej służby zdrowia, a także super działaniach organizacji pozarządowych, to serdecznie zapraszam do nas do Fundacji – właśnie przygotowujemy się do 29. Finału i dodatkowa para wolontariackich rąk do pomocy zawsze się przyda.

Jesteśmy ciekawi, czy Kinga Duda odpowie na propozycję Jerzego Owsiaka?

Do Kingi Dudy Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 23 listopada 2020