Kinga Duda: praca

Kinga Duda mimo swojego młodego wieku może pochwalić się już niemałym doświadczeniem zawodowym. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Udała się również na elitarny staż do Londynu, gdzie zdobywała doświadczenie w jednej z najlepszych kancelarii prawnych w Europie – WilmerHale. Po powrocie do ojczyzny objęła stanowisko społecznego doradcy prezydenta RP, co było szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Prezydenta Andrzeja Dudę oskarżono o nepotyzm, ten jednak oznajmił, że jego córka pełni swoją funkcję nieodpłatnie. Kinga Duda zrezygnowała ze stanowiska po 4 miesiącach.

Kinga Duda rozpoczyna staż w Sądzie Rejonowym

Są już znane dalsze plany zawodowe córki prezydenta. 26-latka już niedługo rozpocznie praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. Udało się to ustalić serwisowi naTemat.pl, a informację potwierdziła sekcja prasowa placówki.

Jednocześnie informujemy, że zajęcia wszystkich aplikantów adwokackich odbywają się na zasadach określonych aktualnie w porozumieniach zawartych pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Naczelną Radą Adwokacką w dniu 24.11.2020 r. oraz Sądem Okręgowym w Warszawie a Okręgową Radą Adwokacką w dniu 03.02.2021 r.

Kinga Duda i inni aplikanci będą odbywać praktykę przez kilka miesięcy. W tym czasie uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych i teoretycznych. Staż pomóc ma w zdobyciu wiedzy z zakresu prokuratury i sądownictwa powszechnego.