Joanna Kulig w żałobie. Straciła jedną z najbliższych osób

Joanna Kulig jest bez wątpienia jedną z najzdolniejszych polskich aktorek, której talent docenili również zagraniczni twórcy. Ostatnie doniesienia o życiu gwiazdy nie mają jednak związku z jej karierą. Jak poinformował "Dobry Tydzień", Joanna Kulig przeżywa osobistą tragedię - po walce z chorobą, zmarła ukochana babcia aktorki, pani Helena, z którą była bardzo związana, lecz z powodu pandemii, w ostatnim czasie ich kontakt ograniczał się jedynie do telefonów. Aktorka w wywiadach wielokrotnie zaznaczała, że babcia jest dla niej autorytetem i inspiracją, nie tylko na polu zawodowym - Joanna Kulig podziwiała panią Helenę również jako kobietę i matkę, która wychowała aż 7 dzieci - zadedykowała jej nawet nagrodę na festiwalu filmowym: 

Jak sama zostałam mamą, to pomyślała sobie o jej trudzie i o tym, że jest wspaniałą osobą. Pomyślałam sobie, że zadedykuję jej nagrodę - mówiła aktorka podczas gali Orły 2019 

Zobacz też: Joanna Kulig o macierzyństwie na planie "The Eddy": "Miałam doły, płakałam"

Joanna Kulig - międzynarodowa kariera

Mimo, iż Joanna Kulig karierę aktorską rozpoczęła już w 2002 roku, to rola w nominowanej do Oscara "Zimnej Wojnie" przyniosła jej prawdziwą popularność i rozgłos na całym świecie. Dwukrotna zdobywczyni "Orła" (drugoplanowa rola w filmie "Sponsoring", pierwszoplanowa rola w filmie "Zimna wojna") została zauważona przez zagranicznych twórców i po dłuższym pobycie w Los Angeles przeprowadziła się do Francji by pracować nad serialem "The Eddy", który możemy oglądać na platformie Netflix.