Za oknem delikatne płatki śniegu. W ręku gruby magazyn Elle Russia. Na okładce ona, cała na czarno, ubrana w elegancję dojrzałości i czas, który prawdopodobnie specjalnie dla niej stanął w miejscu. Helena Christensen, mimo upływu lat, wciąż wygląda zjawiskowo i nieustannie rozpala zmysły każdym zdjęciem. Kim była i kim jest dzisiaj słynna ikona lat 90.?

Helena Christensen na okładce Elle Russia

Helena Christensen pozuje dla Elle Russia z okazji 25. rocznicy magazynu. Obcisłe czarne body od Agent Provocateur i spodnie Alexandre Blanc z dużą starannością eksponują wciąż niesamowitą figurę modelki, a delikatna, złota biżuteria nadaje całości stylizacji promień niewysublimowanego szyku i powiew nowoczesności.

Sesja sama w sobie jest naprawdę wyjątkowa. Widać w niej zamiłowanie do monochromatyczności Lily Simonyan, która zaprezentowała na słynnej modelce kreacje ekskluzywnych marek – Prada, Louis Vuitton i Chanel.

Sesja utrzymana jest w klimacie minimalizmu – uboga paleta kolorów i czarno-białe portrety tworzą iluzję nowoczesnego powrotu do przeszłości.

Zobacz też: 

Poetka z zaprzysiężenia Joe Bidena rozpoczyna karierę w modelingu. Kim jest Amanda Gorman?

Dziecko "Sun Baby" z Teletubbiesiów wyrosło na piękną, młodą kobietę. Długo ukrywała swoją tożsamość

Helena Christensen – kim jest ikona lat 90.?

Helena Christensen to jedna z najbardziej znanych modelek na świecie. Jest córką duńskiego fotografa i przepięknej Peruwianki. Z aparatem miała do czynienia od najmłodszych lat. Jako dziewięciolatka zachwyciła miłośników mody niespotykaną aurą i dziecięcym pięknem. W 1986 roku zdobyła tytuł Miss Danii – to wydarzenie okazało się być dla niej biletem w wielką podróż do świata mody.

Największą karierę zrobiła w Paryżu, gdzie współpracowała z najsłynniejszymi domami mody: Gianni Versace, Chanel,Valentino, Giorgio Armani i Christan Dior. 

Zobacz też:

Gisele Bundchen zdradza powód odejścia z modelingu: "Paliłam i piłam butelkę wina dziennie". Modelka miała myśli samobójcze

64-letnia Ewa Kasprzyk zdradziła, jak wygląda bez makijażu. Co za wspaniała kobieta!

Obecnie życie słynnej ikony znacznie zwolniło. 52-letnia Helena Christensen mocno wspiera działalność charytatywną i spełnia się jako ambasadorka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rzadko udziela się w świecie mody, a życie w blasku reflektorów omija szerokim łukiem.

Modelka przekroczyła mityczną 50-tkę, ale nie przejmuje się swoim wiekiem. Wciąż wygląda zjawiskowo. Kobiety na całym świecie zachwycają się jej figurą i zadają pytania o receptę na wieczną młodość. Co wypada a czego nie wypada kobiecie po pięćdziesiątce? Odpowiedź jest prosta.

Co wypada kobiecie po 50. roku życia? Wszystko! – mówi Helena

Modelka jest świetnym przykładem na to, że wiek to tylko liczba, a upływający czas może być sprzymierzeńcem. I jest!

Zobacz też: 

"Ubierz się, babciu!" 55-letnia modelka odważnym zdjęciem zwraca uwagę na ageizm, który dotyka zwłaszcza kobiet 

71 - letnia Twiggy na okładce Vogue'a. Jak po latach wygląda najsłynniejsza modelka świata?