Joanna Kulig: spektakularna kariera temperamentnej aktorki

Po ogromnym sukcesie "Zimnej wojny" Joanna Kulig stała się międzynarodową gwiazdą, którą zachwyciła się nie tylko Europa, ale i Hollywood. Amerykanie byli oczarowani rolą temperamentnej Polki. Pisał o niej amerykański "Vogue", sugerując, że rok 2019 będzie należał do polskiej aktorki, a jej talent omija bariery językowe. Kulig okrzyknięta została "boginią ekranu", a media porównywały ją do Jennifer Lawrence.

Zobacz też: Joanna Kulig największym odkryciem aktorskim 2018 roku według "Hollywood Reporter"

Mimo tylu komplementów Joanna Kulig zdecydowała, że Stany nie są jej miejscem na ziemi i zdecydowała się poświęcić macierzyństwu.

"W wieku 36 lat, z ułożonym życiem rodzinnym, mając wspaniałego męża, który mnie bardzo wspiera, czuję się bezpiecznie", mówi Joanna Kulig w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Zobacz też: Joanna Kulig w pierwszym wywiadzie po porodzie: "na razie skupiam się na macierzyństwie"

Jednak utalentowana i pracowita aktorka długo nie kazała czekać swoim fanom na kolejną produkcję ze swoim udziałem. Jednym z najgłośniejszych jej zawodowych angażów, był ten w serialu Netfliksa, najpopularniejszej platformy streamingowej, pt. "The Eddy". Ta rola, tak z resztą jak i ta z "Zimnej wojny", pozwoliła eksploatować drugi wielki talent Kulig, czyli śpiew. 

Joanna Kulig: "na planie nowego filmu będzie traktowana jak gwiazda" 

Właśnie zaczęło być głośno o nowym wyzwaniu Joanny Kulig. Chodzi o francuski dreszczowiec "Kompromat" w reżyserii Jérôme Salle. Dlaczego Joanna Kulig zdecydowała się wziąć udział w produkcji? Oprócz porywającego scenariusza, film ma inną zaletę - jest kręcony na Litwie, co pozwala aktorce na częstsze wizyty w Polsce, by spędzać czas z mężem i synkiem, Jasiem. 

"Kompromat" to dreszczowiec, który opowiada historię francuskiego dyplomaty, którego ucieczka z Syberii. Joanna Kulig ma się wcielić w jedną z głównych ról - ukochaną głównego bohatera, Rostowa (Michael Gor). W "Kompromacie" prócz Joanny Kulig i Gora pojawią się także Gilles Lellouche i Michaił Safronow. Według portali plotkarskich Joanna Kulig ma za tę rolę dostać 250 tys. euro, co tylko podkreśla jej status wielkiej gwiazdy.