Jak wyszczuplić twarz: ćwiczenia

Choć ćwiczenia wyszczuplające poszczególne partie ciała nikogo nie dziwią, to o treningu twarzy mówi się dopiero od kilku lat. Jego zwolenniczki przekonują, że działa lepiej niż kremy, sera i inne specyfiki, a regularnie wykonywany może zastąpić wizyty w gabinetach medycyny estetycznej. O co chodzi? "Face fitness" opiera się na wzmacnianiu mięśni twarzy, które podtrzymują podskórną tkankę tłuszczową, oraz rozluźnianiu tych, których napięcie może skutkować zaostrzeniem i zniekształceniem jej owalu. Ponadto, "face fitness" zawiera też elementy drenażu limfatycznego, który pomaga usunąć opuchlizny, sprawiające że twarz wygląda na pełniejszą. Najpopularniejsze ćwiczenia na wyszczuplenie twarzy to te obejmujące podbródek, i policzki. Sam trening może trwać od kilku do kilkunastu minut, jednak należy go wykonywać regularnie, minimum kilka razy w tygodniu. 

Jak wyszczuplić podbródek:

Ćwiczenie, które ma podnieść i wyszczuplić podbródek jest bardzo łatwe. Najlepiej wykonywać je na siedząco, z wyprostowanymi plecami i ściągniętymi łopatkami. Odchylamy głowę maksymalnie w tył, a następnie próbujemy wywinąć dolną wargę i i przyciskać ją do górnej. Powinnyśmy poczuć, jak pracują mięśnie na brodzie i szyi.

Jak wyszczuplić policzki i zmniejszyć "chomiki":

"Chomiki", to skóra i podskórna tkanka tłuszczowa, które uległy działaniu siły grawitacji. Kiedy jesteśmy młode, zapobiegają temu m.in mięśnie, które z wiekiem słabną. Aby je wzmocnić, możemy wykonać ćwiczenie polegające na uśmiechaniu się przy szeroko otwartych ustach (wargi powinny być wywinięte do wewnątrz jamy ustnej). Inną metodą może być uśmiechanie się, przy jednoczesnym przytrzymywaniu policzków palcami, na wysokości kości policzkowych, tak aby stawiały opór podnoszącym się "jabłuszkom".

W zniwelowaniu wspomnianej wyżej opuchlizny mogą natomiast pomóc gadżety do masażu twarzy, jak kamienny roller, masażery wibracyjne, czy płytka Gua Sha.

Zobacz też: Demi Moore szokuje podczas pokazu Fendi. Specjaliści komentują metamorfozę gwiazdy. To makijaż, zabieg czy operacja?

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Wyszczuplenie twarzy makijażem polega na optycznym skorygowaniu jej kształtu, na przykład przy użyciu matowego bronzera, lub specjalnych produktów do konturowania. Zgodnie z zasadą światłocienia, wszystko to, co chcemy ukryć, powinno być przyciemnione. W przypadku twarzy okrągłej, pędzlem lub gąbeczką nakładamy więc brązowy, matowy kosmetyk do konturowania na zewnętrzne krawędzie twarzy, to znaczy przy linii włosów, na skroniach, przy żuchwie i pod brodą. Następnie produkt rozcieramy czystym pędzlem, lub drugą stroną gąbeczki tak, aby granice z podkładem były niewidoczne. Nie zapominajmy też o podkreśleniu kości policzkowych - bronzer aplikujemy na wysokości górnej części małżowiny usznej i rozcieramy w kierunku kącików ust.

Jak wyszczuplić twarz fryzurą?

Fryzura potrafi niesamowicie "odmienić" kształt twarzy, oczywiście optycznie. Jest wiele cięć, które świetnie wysmuklają twarz, zarówno dla kosmyków długich, jak i krótkich. W przypadku tych pierwszych, warto postawić na obcięcie grzywki - najlepiej asymetryczne, jak postrzępione pazurki, lub grzywka zaczesywana na jedną stronę. Tu sprawdzi się też cięcie typu "curtain bangs", gdzie krótsze pasma włosów okalają twarz z obu stron i zasłaniają "nadwyżki". Taka grzywka może też zmiękczyć owal twarzy, w przypadku gdy żuchwa czy czoło są bardzo mocno zarysowane (jeśli oczywiście nam to przeszkadza). Jeśli decydujemy się na włosy krótkie, np. klasycznego boba, czy dłuższą wariację na temat "pixie cut", fryzury te powinny mieć wyraźną objętość. Gładko przyczesane, proste włosy mogą optycznie powiększać buzię. Podobnie jak w przypadku grzywki, asymetria w krótkich cięciach jest tu również bardzo wskazana.

Jak wyszczuplić twarz do zdjęcia?

Teraz coś z "innej beczki", a mianowicie jak naprawdę błyskawicznie wyszczuplić twarz do zdjęcia - czy to do "selfie", czy do fotografii w bardziej oficjalnym stylu. Oczywiście dużą rolę odgrywa tu oświetlenie i makijaż - konturowanie powinno być nieco mocniejsze, gdyż kamera "zjada" pigment, który gołym okiem jest wyraźnie widoczny. Niebagatelne znaczenie ma też poza osoby fotografowanej - aby wysmuklić zarówno twarz, jak i sylwetkę, zdjęcia powinny być wykonywane delikatnie od góry, nigdy z dołu, można też delikatnie wysunąć podbródek w stronę obiektywu, aby wyszczuplić szyję. W sieci można znaleźć też rady profesjonalnych modeli i modelek - triki takie jak lekkie przygryzanie policzków, czy umieszczanie języka na podniebieniu ma uwydatnić kości policzkowe i wysmuklić żuchwę. Wykonując makijaż do zdjęcia, nie należy przesadzać z kosmetykami zawierającymi rozświetlające drobinki - zwłaszcza, jeśli mamy zamiar używać lampy błyskowej, która potęguje ten efekt.