Zapachy są jednymi z najbardziej osobistych rzeczy, jakie możemy sobie wyobrazić. Posiadają pewnego rodzaju magiczne moce przywołujące wspomnienia o miejscach, cudownych chwilach, czy konkretnych osobach. Dlatego dla wielu z nas ważne jest, aby szukając nowego zapachu odnaleźć taki, który idealnie do nas pasuje. A czy jest lepszy sposób na wybranie perfum, niż dopasowanie ich do swojego znaku zodiaku? Specjalnie dla Was stworzyliśmy przewodnik po znakach zodiaków i pasujących do każdego z nich perfumach. Sprawdź, jaki zapach jest Ci zapisany w gwiazdach!

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Każdy Wodnik w głębi serca jest buntownikiem: chce być wolny i ekscentryczny. Często cechują go niezwykłe zainteresowania i niekonformistyczne nastawienie. Ten znak zodiaku bywa uparty, a cecha ta może być jego "piętą achillesową".

Zapach dla Wodnika: Alien Thierry Mugler.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Ryby (19 lutego - 20 marca)

Wrażliwe Ryby wolą nosić różowe okulary i "odpłynąć", niż rozwiązywać problemy, które stają im na drodze. Bez trudu dostosowują się do otoczenia, a osoby spod tego znaku stają się niesamowitymi artystami i twórcami. Życzliwe i delikatne, uwielbiają oddawać się w pełni romansom, które traktują jako głęboką eksplorację duchową.

Zapach dla Ryb: Miss Dior.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Odważny i ambitny, Baran robi krok naprzód nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Uwielbia być numerem jeden, jest namiętnym i pewnym siebie liderem. Sympatię innych zdobywa pogodnym usposobieniem i nieugiętą determinacją. Bardzo łatwo wyprowadzić go z równowagi nawet najdrobniejszymi szczegółami i niuansami.

Zapach dla Barana: Hypntotic Poison Dior.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Bykiem rządzi Wenus, co sprawia, że jest on najbardziej zmysłowym znakiem zodiaku. Osoby spod tego znaku uwielbiają wszelkiego rodzaju wygodę i luksus. Przyjemność jest dla nich koniecznością i są najbardziej zadowoleni, kiedy są rozpieszczani. Jednocześnie nie boją się podwinąć rękawów i ciężko pracować, jeśli "gra jest warta świeczki". Są ambitne, skoncentrowane na celu i czują się najbardziej bezpiecznie, gdy konsekwentnie odkładają pieniądze na konto oszczędnościowe.

Zapach dla Byka: Tobacco Vanille Tom Ford.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta świetnie odnajdują się na przyjęciach i tanecznych parkietach. Są świetnymi liderami, wykorzystującymi swoją energię do kierowania kreatywnymi projektami. Zawsze chcą spróbować czegoś nowego, jednak mają krótki czas koncentracji i są najbardziej zadowolone, gdy mogą płynnie przechodzić od jednego pomysłu do drugiego.

Zapach dla Bliźniąt: Wild Bluebell Jo Malone.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Raki, podobnie jak reprezentujące znak skorupiaki, często zakładają "pancerz" i mogą sprawiać wrażenie zimnych oraz niedostępnych. Poznanie ich może zająć trochę czasu, w końcu jednak ujawniają swoją łagodną naturę, empatię i wrażliwość. Osoby spod tego znaku mocno troszczą się o swoich bliskich i często przyjmują rolę opiekuna domowego ogniska.

Zapach dla Raka: Candy Prada.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Lew to symbol ognia i króla dżungli. W związku z tym osoby spod znaku Lwa są żywiołowe, namiętne i uwielbiają popisywać się, będąc w centrum uwagi. Są naturalnymi przywódcami i nieustraszonymi optymistami, którym czasem ciężko zaakceptować porażkę.

Zapach dla Lwa: Black Opium YSL.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panny zachowują logiczne, praktyczne i systematyczne podejście do życia. Są perfekcjonistami i uwielbiają doskonalić umiejętności poprzez sumienne i konsekwentne praktyki. Są dobrymi, łagodnymi i wspierającymi przyjaciółmi i kochankami, którzy wykorzystują swój niesamowity intelekt i zaradność do rozwiązywania problemów. 

Zapach dla Panny: Mémoire d'une Odeur Gucci.

Perfumy damskie  zgodne ze znakiem zodiaku: Waga (23 września - 22 października)

Waga uwielbia równowagę i harmonię. Ma obsesję na punkcie symetrii i dąży do stworzenia równowagi we wszystkich obszarach życia. Osoby spod tego znaku uwielbiają sztukę i muszą otaczać się luksusowymi przedmiotami, które odzwierciedlają ich wykwintne gusta. Wagi będą świetnymi projektantami, dekoratorami, krytykami sztuki i stylistami.

Zapach dla WagiLibre YSL.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Skorpion (23 października - 21 listopada)

Skorpiony zawsze planują coś kilka kroków do przodu, czekają i uderzają w najmniej oczekiwanym momencie. Nie oznacza to jednak, że zawsze mają złe intencje - po prostu wiedzą, czego chcą i nie boją się ciężko i długo pracować, aby to zdobyć. Nigdy nie pokazują kart, a ich enigmatyczna natura czyni je uwodzicielskimi i intrygującymi.

Zapach dla SkorpionaShalimar Guerlain.

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelcy są świetnymi gawędziarzami i potrafią zainteresować każdego swoimi ekscytującymi opowieściami i zaraźliwym śmiechem. Bez wysiłku przyciągają przyjaciół i kochanków, wszystkim rozmowom nadają dowcipny, a nawet bezczelny ton. Jeśli nie są ostrożni, mogą być postrzegani jako pretensjonalni lub aroganccy.

Zapach dla Strzelca: One Calvin Klein

Perfumy damskie zgodne ze znakiem zodiaku: Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Koziorożce wykorzystują swój wewnętrzny hart ducha, aby pokonać wszystko, co stoi na drodze między nimi, a ich długoterminowymi celami. Nie pozwalają, aby cokolwiek odwróciło ich uwagę. Jednak z powodu ich niezachwianego skupienia często są postrzegani jako zimni i pozbawieni emocji. Chociaż ten znak może wydawać się nieco konserwatywny i powściągliwy, najbliżsi przyjaciele wiedzą, że Koziorożce uwielbiają imprezować i być beztroskie.

Zapach dla KoziorożcaN° 5 Chanel.