Fryzury na jesień 2020 dla półdługich i długich włosów: Face Framing

Face Framing to idealna „ramka” dla Twojej pięknej twarzy! Idealna fryzura na jesień i zimę 2020-2021 dla półdługich i długich włosów. Nie jest to drastyczna metamorfoza, ale raczej delikatna zmiana, która – mimo wszystko – daje spektakularne efekty! Twarz wygląda na szczuplejszą, rysy zostają zmiękczone, a oczy i policzki „wybijają się” na plan pierwszy. Dodatkowym atutem Face Framing jest to, że dodaje lekkości naszej klasycznej fryzurze. Włosy tym samym wydają się ożywione i nabierają ruchu.

W skrócie Face Framing to podcięcie i wycieniowanie krótszych pasm włosów z przodu. Kosmyki układają się w kształt podkowy. W efekcie fryzura wygląda tak jakbyśmy nakierowali na włosy powietrze suszarki. Oczy, nos, kości policzkowe i usta są bardziej widoczne, a jednocześnie długość włosów pozostaje zachowana.

Face Framing to fryzura, którą uwielbia m.in. modelka Rosie Huntington-Whitley, a inspiracją do jej stworzenia była m.in. legendarna fryzura modna w latach 90., którą nosiła m.in. Jennifer Anniston.

Zobacz też:

Modne fryzury na jesień i zimę 2020-2021 wyszczuplające twarz

Najmodniejsze fryzury z grzywką

Baby bangs to najmodniejsza grzywka sezonu. Komu pasuje?

Modne fryzury na jesień 2020 - wielki powrót fryzury w stylu Jennifer Anniston w nowoczesnej wersji

Większość modnych w latach 90. fryzur łączyła jedna ważna cecha – wielowarstwowość. Teraz ta wielowarstwowość powraca do łask, stając się jednym najmodniejszym cięć w ostatnich miesiącach. Wszystko też wskazuje na to, że to podejście do włosów zostanie z nami na dłużej.

- Warstwy są praktycznie w każdej modnej fryzurze, chyba, że nosisz ostrego boba – mówi znany stylista fryzur Luke Hersheson. Grzywka, curtain bangs czy wavy blond bob, który nosiła Jennifer Lopez, to tylko przykłady takich fryzur.

Nowoczesna wielowarstwowość cięcia różni się jednak tym od fryzur z lat 90., że jest ona bardziej subtelna, nieoczywista, niemalże niewidzialna.

- Idea niewidzialnych warstw jest w tym momencie bardzo na czasie - mówi Luke Hersheson. - Możesz mieć wielowarstwowe włosy, ale jednocześnie nikt nie musi tego widzieć. Chociaż niewidoczne warstwy mogą nie wydawać się zbyt spektakularne, w rzeczywistości działają bardzo skutecznie. Zapewniają lepszą teksturę, bardzo dobrze się układają i wspaniale eksponują kości policzkowe – dodaje, polecając ten rodzaj cięcia szczególnie przy włosach długich, grubych i ciężkich. Jego zdanie przy włosach cienkich taka fryzura nie będzie wyglądać dobrze.

- Takie cięcie może spowodować, że jeszcze większe ich uwrażliwienie i „zwiotczenie” – mówi.

Zobacz też:

Włosy wysoko porowate - czy Ty też je masz?

Włosy Roszpunki - nosi je m.in. Jennifer Lopez - ta pandemiczna fryzura podbija internet

 

Face Framing a kształt twarzy – komu pasuje wielowarstwowe cięcie?

Twarz owalna

Jeśli masz twarz owalną, jesteś szczęściarą! Face framing to cięcie stworzone dla Ciebie! Możesz pozwolić sobie na najbardziej symetryczną wersję tego modnego cięcia, czyli curtain bangs. Do stylizacji takich włosów używaj pianki do loków, używając jej na mokre włosy. Wgnieć piankę w kosmyki i najlepiej pozwól im wyschnąć w naturalny sposób. Możesz też poeksperymentować z CANTU AKTYWATOREM - produktem modnym i polecanym przez wiele osób, które mają włosy kręcone.

 

Twarz w kształcie serca

Szerokie czoło i wąska broda – to twój kształt twarzy. Zatem, jeśli chcesz wypróbować modne Face Framing, szukaj cięć, które przykryją czoło a wyeksponują brodę i żuchwę. Możesz nosić modne curtain bangs, ale też dłuższe wersje symetrycznych, wielowarstwowych grzywek okalających twarz.

Twarz kwadratowa

Nawet nie wiesz, jak Face Framing może wyrzeźbić i zmiękczyć Twoje „kwadratowe rysy”! Aby efekt był zadowalający, poproś fryzjera o Face Framing w wersji bardzo miękkiej, delikatnej i dłuższej. Do stylizacji takich grzywki używaj sprayów i pianek, które dodają objętości.

Twarz okrągła

Jeśli masz okrągłą twarz, z pewnością już wiesz, że celem Twojej fryzury powinno być jej optyczne wydłużenie. Poproś swojego fryzjera o długie, okalające twarz warstwy, które zaczynają się poniżej brody. Stylizuj taką fryzurę za pomocą produktów do stylizacji włosów falowanych i kręconych i nakładaj je tylko na końcówki, by dodać im ruchu i skrętu.

Twarz trójkątna

Twoja najlepsza wersja Face Framing powinna przede wszystkim dodawać objętości włosom na czubku głowy. Twój typ to temperamentna i mocno roztańczona grzywka cięta na prosto lub delikatnie zaokrąglona.

Twarz wydłużona lub prostokątna

Te kształty twarzy wymagają fryzury, która zmiękczy rysy. Najlepsza będzie do tego długa, wielowarstwowa i stosunkowo długa grzywka. Jeśli chcesz skrócić optycznie twarz, zastosuj cięcie, które kończy się kościach policzkowych.

Zobacz też: Bronde - modny kolor włosów na jesień i zimę 2020-2021

 

Fryzury na jesień i zimę 2020 2021 - Face Framing – modne cięcie i modna koloryzacja

Warto też dodać, że Face Framing to nie tylko cięcie, ale też koloryzacja. Koloryzacja, która podkreśla wielowarstwowe cięcie to przede wszystkim tzw. baby lights, czyli włosy malowane słońcem. Na czym to polega? Jaśniejsze pasemka pojawiają się głównie w okolicach twarzy. Po wstępnym rozjaśnieniu włosów całość jest tonowana tak, by otrzymać efekt włosów „muśniętych” światłem słońca. Konkretny odcień koloryzacji Face Framing dopasowywany jest do konkretnej karnacji i potrzeb klientki. Głównie operujemy wokół włosów blond i jasnych brązów.

Zobacz też:

Chunky highlights - ten trend w koloryzacji jest hitem!

Jak często podcinać włosy, aby fryzura wyglądała świeżo? Rady dla różnych długości