Ten jeden trik podkręci twoją codzienną pielęgnację!

Dwuetapowe oczyszczanie, esencja, serum, krem, olejki - wydaje Ci się, że wyczerpałaś już wszystkie pomysły na poprawienie kondycji cery, a efekty wciąż nie są bliskie ideału? Spróbuj triku, który podkręci działanie kosmetyków, a mianowicie - ćwiczeń mięśni twarzy. O face fitness, lub jodze twarzy pisałyśmy już wiele razy, ale dopiero niedawno sprawdziłyśmy, jak to robić, aby uzyskać najlepsze efekty. Otóż okazuje się, że wykonanie kilku prostych ćwiczeń przed nałożeniem serum, boostera czy kremu może sprawić, że ich składniki aktywne będą wchłaniać się szybciej. Ma to związek przede wszystkim z poprawą cyrkulacji krwi w skórze, a także odprowadzaniu nagromadzonej limfy, odpowiedzialnej za powstawanie opuchlizny. To nie wszystkie korzyści, jakie płyną z regularnych ćwiczeń mięśni twarzy - to świetna profilaktyka powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry. Wzmocnienie mięśni mimicznych sprawi, że będą mniej podatne na... grawitację. 

Zobacz też: Masaż, który powiększa usta? Ten trend ma coraz więcej zwolenniczek!

Jak zacząć face fitness?

Na początek wystarczy 5 minut codziennej gimnastyki twarzy. Po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry, stan lub usiądź przed lustrem i wykonaj następujące ćwiczenia:

- na zmarszczki czoła: połóż wyprostowane palce wskazujące nad brwiami, następnie zrób kilka razy zdziwioną minę. Poczuj, jak palce blokują unoszenie brwi.

- na kurze łapki: połóż opuszki palców pod dolną powieką, delikatnie ściągnij skórę w dół, następnie kilka razy zmruż oczy. Poczuj napięcie pod palcami.

- na "zmarszczkę palacza" i opadające kąciki ust: włóż kciuk do ust i zaciskaj na nim wargi. Poczuj jak pracuje mięsień okrężny.

- na "chomiki": połóż wyprostowane palce wskazujące na kościach policzkowych, bliżej środka twarzy. Uśmiechnij się kilka razy. Poczuj jak palce blokują podnoszenie się policzków.

Pamiętaj o prawidłowej postawie podczas wykonywania ćwiczeń: rozluźnij się, wyprostuj plecy i opuść barki. Na efekty ćwiczeń nie będziesz musiała długo czekać!