Kiedy są imieniny Ignacego?

Imieniny Ignacego w maju pojawiają się dwukrotnie – 11 i 28 maja. Ta pierwsza data jest najpopularniejszym dniem obchodzenia imienin Ignacego. Ważne daty w kalendarzu związane z imieniem Ignacy przypadają też 31 lipca, kiedy kościół katolicki czci św. Ignacego Loyolę oraz 17 października, kiedy przypada wspomnienie Ignacego Antiocheńskiego(dawniej było obchodzone 1 lutego). Oprócz tego Ignacy może świętować też 3 lutego,15, 21 lipca, 22 września, 23 października.

 Imieniny Ignacego – życzenia

Jeśli chcesz złożyć życzenia Ignacemu, możesz zainspirować się naszymi propozycjami:

W dniu imienin dużo zdrowia i radości,

mnóstwo uśmiechu, wiary, wytrwałości i siły,

samych przyjemnych i spokojnych dni

 

Dużo szczęścia i radości,

Zobacz także:

która niechaj zawsze gości,

w dobrym sercu, jasnej duszy,

i niech wszystkie żale zagłuszy.

 

Imieniny – każdy Ci to powie,

to dobra okazja, by wypić za zdrowie.

Toast za Ciebie, za dobre czasy,

by nie brakowało Ci nigdy kasy.

Ostatni toast, to rzecz najważniejsza,

by jutro głowa nie była cięższa

Ignacy – pochodzenie imienia

Etymologia imienia Ignacy nie jest do końca jasna. Najprawdopodobniej pochodzi z języka łacińskiego i wzięło swój początek w słowie ignis. Jednak możliwe jest również, że wywodzi się z kręgu kultury etruskiej lub od rzymskiego rodu Egnacjuszów. W Polsce imię Ignacy pojawiło się już w XIV wieku, jednak nie było zbyt chętnie wybierane. Znacznie częściej nadawano je wśród ludności prawosławnej, głównie na Rusi. Dużą popularność imię to zyskało dopiero w czasach kontrreformacji, kiedy do naszego kraju zaczęli przybywać jezuici. Przyczynił się do tego ich założyciel, św. Ignacy Loyola, który do dziś jest najbardziej znanym patronem mężczyzn noszących to imię.

Znaczenie imienia Ignacy

Łacińskie słowo ignis, które być może dało początek imieniu Ignacy, oznacza ogień. Imię to tłumaczy się jako „mężczyznę o płomiennym sercu”. Za bułgarski odpowiedni uznawane jest współcześnie nadawane imię Płamen. Według niektórych hipotez staropolskie tłumaczenie imienia Ignacy brzmiało Żegota. Jednak nie ma na to wystarczających dowodów, co więcej Żegota pojawia się wcześniej niż Ignacy, dlatego też trzeba uznać, że są to dwa odrębne imiona.

"Ignacy to nie imię" – jaki jest Ignacy?

Ignacy to mężczyzna spokojny i opanowany. Bardzo trudno wyprowadzić go z równowagi. Jego wielką zaletą jest stałość charakteru i przewidywalność zachowań. Ignacy jest osobą godną zaufania i wzbudzającą szacunek otoczenia. Przywiązuje dużą wagę do przestrzegania prawa i wszelkich obowiązujących zasad. Bardzo ważna jest dla niego sprawiedliwość.

Mężczyzna noszący imię Ignacy jest dobrym przyjacielem, zawsze chętnym do niesienia pomocy. Jest uważnym słuchaczem, sam też lubi dużo mówić. Zawsze można liczyć na jego dobrą radę, a jeśli sytuacja tego wymaga, potrafi poświęcić swoje własne potrzeby dla dobra innych. Z łatwością znajduje wyjście z każdej sytuacji i zawsze zachowuje się z klasą i godnością. Jest przy tym bardzo towarzyski. Lubi zabawy i spotkania w większym gronie, dobrze czuje się, kiedy jest w centrum uwagi.

W miłości jest czuły i namiętny, choć zanim dobrze pozna swoją partnerkę, może wydawać się nieco nieśmiały. Szanuje kobiety i nawet jeśli pozwala sobie na drobne flirty, nie przekracza pewnych granic. Bardzo ceni rodzinę i jest stały w uczuciach. Nie bywa zazdrosny i nie ma skłonności do urządzania awantur. Zdarza się jednak, że dobro społeczne jest dla niego ważniejsze od własnej rodziny. Choć w wielu sprawach jest rozsądny i wyróżnia go wyważone podejście, w kwestii wydawania pieniędzy zachowuje się bardzo spontanicznie i bywa rozrzutny.

Ignacy jest bardzo ambitny i honorowy, zawsze dotrzymuje zobowiązań. Jest wierny swoim zasadom i potrafi sam sobie narzucić dużą dyscyplinę. To człowiek o wysokim poczuciu moralności, który zawsze postępuje w sposób etyczny i nie daje się ponieść chwilowym emocjom.

Mężczyzna o imieniu Ignacy jest niezwykle konsekwentny, z uporem dąży do wyznaczonych celów i zazwyczaj je osiąga, nawet jeśli wymagają dużych poświeceń. Nie potrafi jednak dobrze działać pod presją, nie należy wiec do niczego go na siłę przymuszać. Nie uznaje też pośpiechu. Może zrobić karierę praktycznie w każdej dziedzinie, w której dostrzega możliwości rozwoju. Pieniądze nie są dla niego najważniejsze. Nie boi się ciężkiej pracy, ale bardzo ceni sobie też czas wolny i odpoczynek.  

Zrobnienia imienia Ignacy

Wśród popularnych zdrobnień imienia Ignacy pojawiają się: Icek, Iggy, Igi, Ignac, Ignacek, Ignacjo, Ignaszek, Ignaś, Igo, Igolo, Iguc, Igul, Igula, Igulek, Igulinek, Iguliszek, Iguliś, Igunio, Igutek, Iguś, Inias, Naśku, Gacek, Gusiek, Gutek.