Kiedy są imieniny Eryka?

Imieniny Eryka pojawiają się w kalendarzu pięć razy w ciągu roku: 9 lutego, 2 kwietnia, 8 i 18 maja oraz 9 sierpnia. Najpopularniejsze są imieniny Eryka w maju – 18 maja to data, kiedy Kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Eryka IX Jedvardssona, króla szwedzkiego, panującego w XII wieku, który jest najbardziej znanym patronem mężczyzn o tym imieniu.

Imieniny Eryka – życzenia

W dniu imienin Eryka złóż mu najpiękniejsze życzenia. Możesz skorzystać z przygotowanych przez nas propozycji:

W tym ważnym dniu Twoich imienin

przesyłam Ci szczere i najserdeczniejsze życzenia długich lat życia

pełnych zdrowia, szczęścia, miłości

pogody ducha i wszelkiej ludzkiej pomyślności

wielu dni przepełnionych radością oraz wszystkiego

Zobacz także:

co najlepsze i najcudowniejsze w życiu.

 

Dzień Twych imienin z kalendarza

dobrą okazje do życzeń stwarza:

ciesz się z życia pięknego

niech nie przynosi Ci nic złego

niech zdrowie i szczęście Ci zawsze sprzyja

a ludzka dobroć niech nigdy Cię nie omija.

 

Jakie jest Twoje imię - dobrze wiem,

więc dziś życzenia złożyć Ci chcę.

Wiele radości, cudownej miłości,

dużo szczęścia i wiecznej młodości.

Eryk – pochodzenie imienia

Eryk to imię pochodzenia skandynawskiego lub staroniemieckiego. Nosiło je wielu królów szwedzkich, norweskich i duńskich. Pierwszym znanym władcą o tym imieniu był król Szwecji Eryk, o którym wiadomo, że zmarł w 1160 roku. W Polsce imię to po raz pierwszy pojawiło się w XIV wieku. Dziś nie należy wprawdzie do najpopularniejszych, ale jest cały czas nadawane chłopcom. Żeńską formą jest Eryka, u nas raczej rzadko spotykana.

Znaczenie imienia Eryk

Według języka staroniemieckiego imię Eryk wywodzi się ze słów era (cześć, honor) i richi (bogaty). Tłumaczy się je jako „ten, dla którego honor jest najważniejszy”, „człowiek zasobny w honor”. Istnieje także inne tłumaczenie tego imienia, które wywodzi się z języka staroindyjskiego i oznacza „wieczny władca” od słów ei(wieczny) i rikr (władca). Według jeszcze innych wersji imię Eryk może też oznaczać „władający sam” lub „zaszczytnie panujący”.

"Eryk to nie imię" – jaki jest Eryk?

Eryk wprost uwielbia wesołe imprezy, przygody i szalone wyprawy z przyjaciółmi. Z mężczyzną o tym imieniu nie sposób się nudzić. Jest głośny, energiczny i zawsze uśmiechnięty, czerpie z życia pełnymi garściami. Eryk lubi być w centrum zainteresowania i zawsze robi wokół siebie dużo szumu. Trudno go nie zauważyć. Jest jednak bardzo lubiany przez innych, a wrodzony czar sprawia, że przyciąga ludzi, którzy są zafascynowani jego barwną osobowością.

Eryk to urodzony uwodziciel, który uwielbia flirtować i zdobywać kobiety. Jego naturalny urok i optymistyczne usposobienie sprawiają, że trudno mu się oprzeć, dlatego często otacza go wianuszek kobiet. Choć przelotne romanse podnoszą jego poczucie własnej wartości, w głębi duszy Eryk marzy o stałym związku. Ważne jest dla niego, żeby partnerka go podziwiała i adorowała, sam też nie szczędzi jej komplementów. Łatwo go urazić i jest człowiekiem wybuchowym. Jak już się zdenerwuje, trudno mu nad sobą zapanować i pohamować gniew. Czasami bywa nieprzewidywalny, przez co życie z nim może być trudne.

Dla Eryka bardzo ważne jest to, jak postrzegają go inni. Chce być lubiany, przykłada też dużą wagę, by budować swój wizerunek jako człowieka sukcesu. Choć otoczeniu demonstruje ogromną pewność siebie, jest tak naprawdę bardzo podatny na wpływy z zewnątrz. Plusem jest to, że Eryk jest dzięki temu bardzo elastyczny i łatwo przystosowuje się do nowych sytuacji. 

Eryk zdaje sobie sprawę ze swojego dość trudnego charakteru i ponieważ zależy mu na dobrej opinii i atencji innych, stara się nad sobą pracować. Jeśli już uda mu się osiągnąć wewnętrzną harmonię, z łatwością przenosi ją na innych. Tworzy wokół siebie dobrą atmosferę i potrafi być świetnym mediatorem, łagodzącym konflikty, o ile tylko sam nie jest w nich jedna ze stron.

Eryk ma bardzo duże tempo pracy. Lubi ryzyko i wyróżnia się ponadprzeciętną siłą. Jest też przebiegły jeśli chodzi o osiąganie własnych celów. Kiedy mu na czymś zależy, potrafi być bardzo dyplomatyczny. Ma naturę zdobywcy. Jak lew będzie walczyć o swoje. Dzięki uporowi, waleczności i przebojowości ma spore szanse na sukces. Dobrze sprawdza się w zawodach wymagających szybkich i zdecydowanych reakcji. Nadaje się też na kierownika. Ważne są dla niego dobra materialne. Zapewniają mu one nie tylko wygodne życie, ale także podnoszą jego status w oczach innych.

Zrobnienia imienia Eryk

Imię Eryk można zdrabniać na różne sposoby. Najpopularniejsze formy pochodzące od tego imienia to: Ryniacz, Enrike, Rysiek, Eriko, Ercik, Erulek, Ernio, Ero, Ernesto, Erysio, Eryś, Eras, Ercio, Erysiek, Erykos, Erikson, Eri, Erasek, Eryczek, Erni, Rysiu.