Moda na mocne, rzucające się w oczy tatuaże powoli przemija. Oczywiście to wszystko kwestia gustu, ale trendy zmierzają w stronę delikatnych i subtelnych tatuaży. Może być minimalistyczny i malutki, a i tak przyciąga uwagę. Oczywiście jeśli wykonany jest w dobry sposób i z pomysłem.

Od czego zacząć, przeczytajcie nasz poradnik 

1. Tatuaż powinien być przemyślany, nie sugerujcie się jedynie panującymi w danym sezonie trendami. Pamiętajcie, że macie czuć się z nim dobrze przez dłuższy czas. Tatuażyści potwierdzają, że warto dojrzeć do swojej decyzji, zanim odwiedzi się salon tatuażu.

2. Umów się na wizytę i omów wstępnie wymyślony przez siebie projekt w salonie tatuażu. Warto posiłkować się szkicami lub zdjęciami. Tatuażysta na pewno doradzi odpowiednią wielkość. To omówienie projektu jest bardzo ważnym elementem tego przedsięwzięcia.

3. Zadawaj wszystkie możliwe pytania, które przychodzą Ci do głowy. Ważna jest sterylność, oceń czystość studia w którym będziesz robić tatuaż. Warto również zaczerpnąć opinii osób, które robiły już tatuaże wcześniej. Miejsce wykonania i osoba która będzie za to odpowiedzialna, to najważniejsza część ogniwa.

4. Zapytaj w jaki sposób przeprowadzana jest sterylizacja, czy artysta robi badania okresowe, zapytaj co robi ze zużytymi igłami, jakich farb używa do wykonania tatuażu.

5. Przed zabiegiem zadbaj o to żeby twoja skóra była dobrze nawilżona (olejki, oliwa, masła nawilżające). Zabezpieczy Cię to przed podrażnieniem, tatuaż będzie ładniejszy, skóra będzie mniej krwawić.

6. Po zakończeniu artysta powinien zaopiekować się tobą, nałożyć opatrunek z folii, pamiętaj żeby wziąć numer telefonu. Po 5 tygodniach należy stawić się na kontrolę.

7. Pamiętaj to rana, która musi się dobrze zagoić. Koniecznie oczyszczaj i trzymaj pod folią, żeby się nie zakaziła. Ważne również żeby nawilżać tatuaż, aby nie skończyło się zaschniętymi strupami. Nie wolno go drapać. Możesz posmarować go olejem kokosowym.