Zmiana czasu na zimowy 2022

Zmiana czasu na zimowy przypomina nam co roku o tej porze o zbliżającej się zimie. W Polsce dwa razy do roku przypada zmiana czasu. Pierwszy raz przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni pod koniec marca, drugi raz musimy zmieniać czas z letniego na zimowy pod koniec października. Jak co roku pojawia się pytani, czy to ostatnia zmiana czasu w tym roku. Na ten moment, rząd niczego już nie obiecuje po nieudanych próbach zrezygnowania ze zmiany czasu. Według pierwszych zapowiedzi rok 2020 miał być ostatnim rokiem, kiedy zmieniamy czas. Nic z tego nie wyszło i jak co roku również i w 2022 roku nastąpi zmiana czasu na zimowy.

Kiedy przedstawimy zegarki na czas zimowy?

Zmiana czasu na zimowy wypada zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2022 roku zmiana czasu na zimowy wypada w nocy z soboty na niedzielę, czyli z 29 na 30 października. Dla wielu z nas pojawia się pytanie, czy to oznacza, że będziemy spać krócej czy dłużej? I w którą stronę przestawiamy zegarki?

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Zmiana czasu na zimowy 2022: w którą stronę przestawiamy zegarki?

Jak co roku w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy 2022 pojawia się pytanie: w którą stronę przestawiamy zegarki, do przodu, czy w tył? Osoby, które korzystają z zegarków elektronicznych nie muszą się nad tym zastanawiać. Właściciele zegarków analogowych w związku ze zmianą czasu na zimowy muszą przestawić wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00, co oznacza, że śpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy 2022 w Polsce

Czy to ostatnia zmiana czasu z letniego na zimowy w Polsce? Wiele z nas zadaje sobie to pytanie w związku  z tym, że niedawno pojawił się pomysł nad zlikwidowaniem zmiany czasu w Europie. Zgodnie z przeprowadzoną w Unii Europejskiej ankietą z 2018 roku, wynikało, że mieszkańcy nie chcą więcej przestawiać zegarków. Ostateczna decyzja w tej sprawie leży w rękach władz państwowych.

SPRAWDŹ TAKŻE:

 

Zobacz także: