Carolyn Hartz ma 70 lat i nie je cukru

Jeśli kiedykolwiek myślałaś, że po 50-tce, albo nawet już po 40-tce, nie da się utrzymać zgrabnej sylwetki, to Carolyn Hartz jest żywym dowodem na to, że jesteś w błędzie. Ciężko w to uwierzyć, ale ta Australijka, matka trójki dzieci, ma 70 lat, chociaż na zdjęciach wygląda co najwyżej na 35! Młody wygląd i brak problemów z wagą Carolyn zawdzięcza wyeliminowaniu cukru z diety - jak przyznała w rozmowie z Daily Mail, nie je go już od 28 lat. Hartz zastępuje cukier ksylitolem - nieszkodliwą substancją stosowaną w przemyśle spożywczym o wielokrotnie niższym indeksie glikemicznym niż glukoza. Poza tym Carolyn dba o wystarczającą ilość białka w diecie, dzięki czemu wyrównuje poziom cukru we krwi. Czy to wystarcza, by tak długo cieszyć się perfekcyjnym ciałem? Carolyn dodaje, że oprócz cukru zrezygnowała także ze zwykłej mąki (zamiast niej używa mąki migdałowej), do tego ćwiczy, medytuje, używa kremów z wysokim filtrem UV i wysypia się. Złośliwi podejrzewają jednak, że Hartz musiała przejść operację plastyczną, o której już nie wspomina w wywiadach.

 

28 yıldır şeker yemeyen, hayatından şekeri tamamen çıkaran 70 yaşındaki #carolynhartz ve tabiki spor Kimilerine göre sadece estetik. Karar sizin  Ama bir gerçek var ki görmezden gelmemek gerek; yüksek miktarda şeker tüketilmesi, aşırı glikolizasyona sebep olur ve hücre hasarını artırarak yaşlanmamıza sebep olur. Erken yaşlanmamak için şekerden uzak durup, C ve E vitamini içeren gıdaları bolca almak lazım  #healthylifestyle #wellness #nosugar #nosuger #sagliklihayat #iyibeslen #iyibesleniyihisset #saglikliyasam #sagliklibedeneyolculuk #fitness #fitnessmotivation #fitnessinspiration #alkalidiyet #alkalinebalance #iyibeslen #greenlife #greenliving #sekersizhayat #sekersizyasam #sekersiztarif #şekersiz21gün

Post udostępniony przez Duygu Bircan Uslu (@duygubrcnuslu) 13 Cze, 2017 o 10:06 PDT

Mimo to Carolyn Hartz zdążyła już stać się idolką kobiet na całym świecie. Wydała książkę z przepisami na desery bez cukru, stara się też dodawać wiary w siebie kobietom, którym wydaje się, że upływający czas jest bezlitosny:

Kobietom po 50-tce wydaje się niemożliwe utrzymanie figury. Rozmawiam nawet z 40-latkami, które myślą, że nie są w stanie pozbyć się pociążowych brzuszków. Moje początki też nie były łatwe, bo byłam uzależniona od cukru, ale wierzę, że jego wyeliminowanie z diety jest najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu udało mi się zachować zdrowie i kondycję. Gdy robimy się starsze, musimy po prostu przejąć kontrolę i dokonywać zdrowszych wyborów.