Jak przyspieszyć metabolizm?

Prawidłowy metabolizm to gwarancja naszego dobrego samopoczucia. Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, pozbyć się wystającego brzuszka i nie odczuwać efektu ciężkości, musisz wyrobić w sobie pewne nawyki. Dzięki nim twój metabolizm wróci na właściwe tory. Receptą wcale nie są głodówki czy drakońskie diety. Kluczem jest regularność w posiłkach, aktywność fizyczna i odpowiednie nawodnienie.

Poniżej nasze top 5 sposobów na to, jak przyspieszyć metabolizm.

  • Śniadanie – nigdy o nim nie zapominaj. Wyrób sobie nawyk codziennej celebracji tego posiłku (nawet jeśli musisz przez to wstać pół godziny wcześniej). To najważniejszy posiłek w ciągu dnia! Dzięki dostarczeniu rano organizmowi pełnowartościowego posiłku z węglowodanami, białkiem i błonnikiem spowoduje, że twój metabolizm będzie mógł się rozpędzić i spalać kalorie cały dzień.
  • Jedz – często chcąc zgubić kilogramy wpędzamy się w bezsensowne głodówki powodujące frustrację i efekt jojo. Niejedzenie dodatkowo spowalnia metabolizm i efekt jaki uzyskujemy jest przeciwny do zamierzonego. Najzdrowsze są częste posiłki (co 3-4 godziny) i jedzenie małych porcji zdrowych posiłków.
  • Ćwicz – niestety porcji ruchu nie zastąpi żadna dieta. Zastępowanie tkanki tłuszczowej mięśniową, która powstaje w wyniku uprawiania sportu, znacznie przyspiesza przemianę materii. Zalecane są zarówno ćwiczenia aerobowe, jak i siłowe. Ważne, aby były regularne i dostosowane do stanu zdrowia i wagi ćwiczącego.
  • Pij wodę – osobie nie lubiącej wody trudno się przestawić, ale jej picie w dużych ilościach (przynajmniej 1,5 l dziennie) znacznie przyspiesza spalanie tłuszczu. Wypicie pół godziny przed posiłkiem szklanki wody zmniejsza apetyt dzięki czemu jemy mniej!
  • Jedz grejpruty – owoc ten świetnie przyspiesza metabolizm! Jedz przed każdym posiłkiem ćwiartkę albo połówkę grejpfruta. Działa on skuteczniej jeśli zjadasz go razem z białymi ( i niestety gorzkimi) błonkami otaczającymi jego cząstki.

Zobacz również:

Jak schudnąć 5 kg w MIESIĄC: nie musisz się męczyć na siłowni!

7 porannych nawyków, przez które tyjesz

Aloes do picia to hit na odchudzanie - i nie tylko. Jak zrobić napój aloesowy i jak go stosować?