Odpowiednia pielęgnacja to klucz do pięknego i zdrowego wyglądu - to jasne. Mimo wszystko, utarta rutyna pielęgnacyjna może niekorzystnie wpływać na stan naszych włosów. Wszystkie kochamy wyglądać oszałamiająco, a gęste i lśniące pasma to marzenie każdej kobiety. Zewsząd atakują nas reklamy genialnych szamponów, odżywek i masek, które skrupulatnie zapewniają oszałamiający efekt użytkowania. Tymczasem świadoma pielęgnacja naszych kosmyków bywa naprawdę trudna, a my, nieświadome tego faktu, ze złością zadajemy sobie pytanie „co robię nie tak?” Wszystkie to znamy. Jakie błędy pielęgnacyjne rzeczywiście wkradają się w naszą codzienną rutynę?

Zobacz też: 

Jennifer Lopez ma nową fryzurę. To nowy trend UNICORN BARBIE

Modne fryzury 2021: TOUSLED BOB - twarzowe cięcie, które odmładza i dodaje objętości

Metoda modlących dłoni - dzięki niej włosy będą zdrowe i lśniące

1. Nieodpowiedni szampon

Zacznijmy od podstaw. Poprawne mycie włosów to prawdziwa sztuka. Gdy tracą świeżość, my, nie myśląc o niczym innym jak przywrócenie ich kondycji do stanu „wyjściowego”, sięgamy po pierwszy lepszy szampon i z satysfakcją pienimy „wczorajsze” kosmyki. Niby oczywiste, ALE warto zdać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednie dobranie szamponu może przysporzyć nam sporo problemów. Jak więc przeciwdziałać niechcianym konsekwencjom? Najlepiej jest zdecydować się na użycie produktów pozbawionych silikonów i SLS. Łagodne środki sprawdzą się o wiele lepiej, a nasze włosy nie będą nadmiernie obciążone.

Kosmetyki do zadań specjalnych!

Zobacz także:

 

2. Niehigieniczne narzędzia

Kolejnym podstawowym punktem pielęgnacji włosów jest ich czesanie. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, że szczotka powinna być regularnie czyszczona? Prawdopodobnie nie. Tymczasem regularne oczyszczanie szczotki do włosów to jeden z najważniejszych punktów w codziennej rutynie. Po każdym użyciu szczotki powinnyśmy dokładnie oczyścić ją z pozostałości olejków, stylizatorów i pojedynczych kosmyków. To niezwykle istotne, ponieważ zalegające produkty mogą zapychać pory, a to niestety doprowadza do zahamowania porostu naszych pasm.

Przeczytaj także:

Jak uratować zniszczone włosy? 5 niezawodnych sposobów

Peeling skóry głowy - jak wykonać go prawidłowo?

Co zrobić, by blond nie żółkł?

3. Niedelikatne gumki do włosów

Moda na gumki typu scrunchies to najlepszy wybór dla naszych włosów. Często związujemy je tym, co wpadnie nam akurat w ręce. To ogromny błąd! To, czym związujemy nasze pasma ma ogromne znaczenie dla utrzymania ich w dobrej kondycji. Gumki zawierające metalowe elementy mogą uszkodzić delikatne łuski włosa. Dużo lepszym wyborem będą więc te, które pokrywa delikatny materiał.

4. Zbyt rzadkie podcinanie końcówek

Jeśli marzymy o hollywoodzkich pasmach, musimy pamiętać o regularnych wizytach w salonach fryzjerskich. Unikanie regularnego podcinania końcówek, nigdy pozwoli na utrzymanie włosa w dobrej kondycji. Pozbawiając się rozdwojonych końcówek, chronimy zdrową partię włosa. Pragnienie posiadania długich pasm może być silne, ale nie dajmy się zwieść. Zniszczone końcówki pod żadnym pozorem nie będą prezentować się estetycznie.

Zobacz też: Pękanie włosów i trzaskanie skóry głowy - niepokojące trendy na TikToku

5. Nieodpowiedni sposób przeczesywania pasm

Wracając do starej, dobrej szczotki do włosów, nie powinniśmy zapominać o odpowiednim sposobie czesania naszych pasm. Jeśli nigdy nie zastawiałaś się nad tym, jak odpowiednio to zrobić, czas nadrobić zaległości. Pierwsza i najważniejsza zasada – zawsze zaczynajmy  czesać włosy od końcówek i powoli przesuwajmy się ku górnym partiom pasm. Dzięki temu włosy będą potraktowane delikatnie, a mikrouszkodzenia nie będą nam straszne!

Odpowiednia pielęgnacja włosa to ciężki orzech do zgryzienia, ale bez strachu - tajemnice włosowej pielęgnacji stanęły przed nami otworem

Zobacz też: Metoda modlących dłoni - tani i skuteczny sposób na zdrowe i lśniące włosy!