Modne kolory włosów 2021: koloryzacja panelowa

Trend koloryzacji panelowej stał się popularny jeszcze w tym roku i wszystko wskazuje na to, że pozostanie z nami na dłużej. O co chodzi? Malując włosy jak dotąd starałyśmy się, aby odcienie kosmyków łączyły się płynnie i naturalnie, w koloryzacji panelowej jest zupełnie odwrotnie: efekt „odcięcia” (czasem nawet dwóch kontrastujących ze sobą barw!) jest jak najbardziej pożądany. 

Technika panelowych puzzli pozwala nam na uzyskanie migoczących odcieni na podobnych poziomach jasności lub sporych, bardziej awangardowych kontrastach kolorystycznych oraz na płynnie przechodzących barwach lub wyraźnie zaznaczonej granicy między panelami, w zależności od tego, jaki kształt, w której płaszczyźnie i zaokrągleniu głowy wybierzemy. Przykładowo, jeżeli wybierzemy dwa panele przy linii zarostu nad czołem i rozjaśnimy je bardziej niż pozostałą część włosów, uzyskamy popularny, inspirowany ukochanymi latami 90. efekt „front blond” - tłumaczy fryzjerka Anna Szeszuła, trenerka marki Davines.

Zobacz też: Co zrobić, żeby blond nie zżółkł? 5 trików w pielęgnacji jasnych włosów

Ten typ koloryzacji z pewnością kojarzy się Wam z fryzurami w stylu młodzieżowym - od jakiegoś czasu różowe, niebieskie czy tęczowe pasma są bardzo popularne na Pintereście czy Instagramie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby „panele” zbliżyć do stosowanej, klasycznej fryzury - wystarczy, ze kolory pasm nie będą diametralnie się od siebie różnić. Przerwa świąteczna to też dobry czas na małe eksperymenty - można zaszaleć i wypróbować ten trend przy pomocy zmywalnych farb lub sprayów do włosów.