Pękanie włosów. Hasztag zyskujący popularność

W ciągu ostatnich kilku tygodni hasztag #ScalpPopping, który po polsku znaczy tyle co „trzaskanie skóry głowy” zyskał ogromną popularność na TikToku. W tym krótkim okresie czasu tag zdążył zyskać ponad 6,6 miliona wyświetleń. Wszystko zaczęło się od krótkiego filmiku autorstwa @yanasemerly, na którym przyjaciółka tiktokerki owija pasmo włosów Yany wokół swojego palca, a następnie pociąga je, co powoduje głośny trzask! Wideo zebrało już sporo ponad 832 tysięcy polubień! Na filmiku można zauważyć, jak przyjaciółka dziewczyny instruuje innych, co trzeba robić, aby efektem końcowym był głośny odgłos pękania.

Zobacz też: Tik Tok będzie zakazany w Polsce? Kolejny niebezpieczny challenge nastolatków

@yanasemerly

Credit- @erikabretado OMG IT WORKS #scalppopping #fyp @strawberrymilk099 happy thanksgiving everyone

♬ original sound - Yana

Trzaskanie włosów. Inni tiktokerzy próbują niepokojącego trendu

Filmik zyskał tak ogromną popularność, że wielu innych użytkowników aplikacji TikTok także zdecydowało się go wypróbować. Jednakże w przeciwieństwie do autorek nagrania, internauci skarżą się na występujący w czasie wykonywania sztuczki ból:

„Pewnie robię to źle, bo to boli!”

„Ale to boli!”

„Teraz będę mieć łysinę!” – skarżą się w komentarzach użytkownicy TikToka

Jaka jest prawda? Czy niepokojący trend jest dla nas bezpieczny? Czy może lepiej zrezygnować z tej formy zabawy?

Zobacz też: Zarobiła 5 milionów w 12 miesięcy. Kim jest Addison Rea - spryciula z TikToka?

Masażysta tłumaczy dziwny trend na TikToku

Głos w sprawie zdecydował się zabrać masażysta Jon Musgrave, który wyznał w rozmowie z magazynem „Health” o co naprawdę chodzi z pękaniem skóry głowy i trzaskaniem włosów. Okazało się, że jest to pewna meksykańska forma masażu:

„Po raz pierwszy widziałem to, jak robiły to meksykańskie kobiety, aby złagodzić ból migrenowy, spowodowany upałami. To nie jest standardowa technika masażu zachodniego i nie jest to coś, co zrobiłbym sobie samemu albo komuś innemu” – zdradził magazynowi „Health” Jon Musgrave

Co więcej, masażysta podkreśla, że ten rodzaj „pielęgnacji” skóry głowy może mieć niepokojące dla nas skutki. Potencjalne efekty to między innymi powikłania po pękaniu skóry głowy, takie jak rozerwanie skóry lub jej tkanki łącznej, a także nadwyrężenie szyi.

Zobacz także:

Jak widać nie zawsze wszystkie trendy panujące w social mediach są dla nas w 100 procentach bezpieczne. Zanim zdecydujemy się zastosować którąś ze sztuczek prezentowanych na TikToku warto się dwa razy zastanowić i sprawdzić, czy jest to na pewno dla nas dobre. Co do trzaskania włosów i pękania skóry głowy, lepiej nie róbcie tego w domu!

Zobacz też: Czy szampon na porost włosów naprawdę działa? Przyglądamy się składnikom