1. Wyluzujesz się

Jak pokazały badania neuropsychologów z University of Sussex, nic bardziej nie relaksuje niż czytanie. Naukowcy poddali ochotników serii stresujących testów, a potem pozwolili im się relaksować. W repertuarze znalazły się m.in. czas z książką, długi spacer, filiżanka ciepłego napoju, gry komputerowe, słuchanie muzyki Okazało się, że zaledwie 6 minut czytania zredukowało poziom stresu o 68% - to znacznie więcej niż każda inna metoda. A więc do dzieła, otwórz „To Twój Moment” i zacznij czytać!

2. Będziesz tu i teraz

W sekcji „Wellbeing” podpowiadamy, jak – zamiast bez końca zastanawiać się, czy dobrze postąpiłaś w przeszłości albo martwić się o to, co będzie jutro – doceniać chwilę, która właśnie trwa. Bo gdy stoisz na rozdrożu między było i będzie, „jest” ucieka ci przez palce. Tymczasen obrazy, zapachy, wrażenia dotykowe, dźwięki, smaki, uczucia... to wszystko to część tego właśnie momentu. Twojego momentu.

3. Przekonasz się, że nie jesteś sama

Po pierwszy numer „To Twój Moment” sięgnęło aż 20 tysięcy kobiet! Takich jak ty. Zmęczonych pogonią za perfekcjonizmem i scenariuszami, które pisze dla nas ktoś inny. Miewamy bałagan, PMS, niezrobione paznokcie, „zapominamy” pójść na fitness i zamiast ugotować dziecku zdrowy obiad, zamawiamy pizzę... I te niedoskonałości właśnie sprawiają, że jesteśmy doskonałe.

4. Poprawisz swoją samoocenę

W „To Twój moment” przekładamy skomplikowany świat uczuć i relacji na prosty język. Mamy nadzieję, że to pomoże ci lepiej zrozumieć świat wokół i siebie samą. I że dzięki temu wzrośnie twoja wiara we własne siły i będziesz się dobrze dogadywać z innymi. Będzie lepiej!

5. Ucieszysz się jak dziecko

W sekcji „Kreatywność” przedstawiamy twórcze pomysły zakręconych pozytywnie ludzi. Korzystając z ich podpowiedzi, sama zaczniesz myśleć niestandardowo (to udowodnione naukowo!). W dodatku możesz przypomnieć sobie tę radość, jaką odczuwałaś w podstawówce, kiedy na plastyce czy technice tworzyłaś fajne rzeczy. W każdym numerze pisma znajdziesz projekty do samodzielnego wykonania. Sprawią radość i tobie, i temu, komu je podarujesz. Kto wie, może przy okazji odkryjesz w sobie talent, o którym nie miałaś pojęcia?

6. Posmakujesz innych rzeczy

I nie mówimy tylko o próbowaniu nowych potraw (choć ciekawe, sprawdzone przepisy też u nas poznasz!). Namawiamy cię do robienia tego, do czego dotąd nie byłaś zdolna/nie mogłaś/myślałaś, że nie wypada. A przecież jesteś już dorosła – kto ci zabroni? Daj sobie wolność!

7. Będziesz żyć jeszcze piękniej

To wcale nie oznacza otaczania się nowymi przedmiotami z najwyższej półki. Piękne są też popękane filiżanki, które niosą ze sobą historię. Czy stół, który pamięta jeszcze twoich dziadków. Piękne są wszystkie te rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze i masz ochotę nie ruszać się z domu. „To Twój moment” pełen jest podpowiedzi, z których będziesz mogła wybrać to, co jest najbardziej zgodne z tobą.

8. Nauczysz się odpoczywać

Zainspirujemy cię do odgruzowania twojego, zapełnionego po brzegi kalendarza i znalezienia czasu dla siebie. Bujania się w hamaku bez poczucia winy, że czeka na ciebie sterta rzeczy do wyprasowania. Rozkoszowania się smakiem, zapachem i ciepłem porannej kawy. Do podróży dalekich i bliskich. Do zejścia z utartego szlaku (czasem wystarczy nawet pójść do pracy inną drogą niż zwykle).

9. Fajniej się będzie z tobą rozmawiało

Nawet, jeśli nie spodobają ci się nasze pomysły – zawsze będziesz miała nowy temat do rozmowy.

10. Wykroczysz poza to, co znane

Każdy numer naszego pisma jest nafaszerowany inspiracjami i wyzwaniami do zrealizowania. Zanim je wszystkie przetestujesz, w twoim saloniku prasowym pojawi się następny numer „To Twój Moment”.

A o czym m.in. możesz przeczytać w najnowszym numerze?

Przeczytaj o relaksującej kąpieli w gongach i masażu misami terapeutycznymi. Sprawdź na własnej skórze jak zimą dbać o …. skórę właśnie i gdzie najlepiej podróżować w głąb siebie. Zrób mapę marzeń z mocnym postanowieniem, że rok 2019 będzie najlepszy z możliwych. Miłej lektury!

Najnowszy numer kupisz TUTAJ