Żółty Księżyc pojawia się na niebie, gdy występuje on dalej od horyzontu. Trzeba pamiętać o tym, że ziemski satelita nie świeci własnym światłem, ale odbitym. To promienie słoneczne sprawiają, że Luna jest rozświetlona. Zatem Księżyc odbiera i odbija światło od Słońca. W zależności od wielu czynników satelita Ziemi może przyjmować różnorodne barwy. Jedną z najczęściej występujących jest szarobiała. Żółty Księżyc także występuje dosyć często. Jego energia jest wówczas bardzo silna. Im dalej od horyzontu, tym Księżyc robi się mniej czerwony i przybiera bardziej żółtawy odcień. 

Dlaczego Księżyc świeci na żółto?

Żółty Księżyc to wynik tego, jak światło odbite jest odbierane z ziemskiej perspektywy. W kosmosie bowiem Luna świeci takim samym blaskiem, jakie przyjmuje od Słońca. Zmiany w barwie zachodzą dopiero wówczas, gdy promienie, które "wychodzą" z Księżyca wpadają do ziemskiej atmosfery. To właśnie w "gazowej sferze" następuje rozproszenie promieni światła. Wszystko zależy od grubości atmosferycznej warstwy. Żółty Księżyc obserwujemy z Ziemi, gdy przyjmuje pozycję wyższą na niebie. Jest wyżej nad horyzontem. 

Zobacz także: 

Przeciwieństwem dla żółtego jest czerwony Księżyc. Taki kolor pojawić się może wówczas, gdy Luna jest nisko nad horyzontem. Zasada jest bardzo prosta: im wyżej Księżyc pozostaje na niebie, tym jego barwa robi się coraz jaśniejsza. Wyjątkiem są zanieczyszczenia ziemskiej atmosfery spowodowane przedostaniem się do niej gazów i pyłów wulkanicznych. W tych bardzo rzadkich przypadkach mamy do czynienia z zielonym Księżycem. Oczywiście zabarwienie to jest bardzo subtelne. 

Wiedza na temat tego, jak powstaje blask Księżyca, daje więc dokładną odpowiedź na pytanie, czy Księżyc jest żółty. W rzeczywistości naturalny ziemski satelita ma o wiele mniej atrakcyjny wygląd. Gdyby nie blask "zapożyczony" od Słońca, Luna w ogóle nie byłaby widoczna z Ziemi. Ma bowiem kolor przypominający węgiel, torf bądź żwir. 

Kiedy jest żółty Księżyc? 

Żółty Księżyc jest widoczny na niebie podczas wrześniowej pełni. W tym roku będzie to miało miejsce 29 września o godzinie 23:57. Inne nazwy na pierwszą jesienną pełnię to: Pełnia Kukurydzianego Księżyca, Księżyc Żniwiarzy lub Pełnia Jęczmiennego Księżyca. Właśnie podczas tej fazy lunarnej dziewiątego miesiąca roku Luna świeci wyjątkowo jasno i przyjmuje żółte zabarwienie. Szczególne nazewnictwo wiąże się z cyklem życia ludów plemiennych, które w ogromnym stopniu podporządkowane było zjawiskom przyrodniczym. We wrześniu rolnicy mogli dłużej pracować na roli, ponieważ towarzyszył im niesamowicie jasny blask Księżyca. Dzieje się tak dlatego, że Luna wschodzi w momencie, gdy następuje zachód Słońca. To zjawisko powoduje, że Srebrny Glob odbija jeszcze więcej światła. 

Zobacz także:

Zobacz także: 

Żółty Księżyc i jego magiczne mocne 

Gdy Księżyc jest wysoko, zakres fal rozszerza się i przyjmuje on o wiele jaśniejsze odcienie. W dawnych wierzeniach przyjęło się mówić, że żółty odcień Księżyca oznacza moment przełomu i kumulowanie się niezwykłych pokładów energii. To magiczna noc, która zwiastuje zmiany. W pradawnych legendach Luna, która mieniła się na żółte i złote barwy, była postrzegana jako coś niezwykłego. To symbol nadziei i wielkich mocy. Żółty Księżyc może też oznaczać przestrogę. Kiedy objawi się na niebie, miej otwarty umysł i na wszelki wypadek zachowaj ostrożność. 

Życiodajna energia, którą Księżyc przyjmuje od Słońca, napełnia wewnętrzną siłą. Niesamowity blask bijący od żółtego Księżyca dodaje odwagi, by stawić czoła lękom i sięgać po więcej. Jest duchowym drogowskazem, który zwiastuje przypływ dobrych momentów. W ten sposób wszechświat daje znak, że pamięta o Twoich trudach i niebawem nadejdzie czas, kiedy zbierzesz nagrody