Kwiaty to jeden ze sprawdzonych pomysłów na prezent. Wiele osób docenia taki podarunek i nie kryje zadowolenia z pięknej ozdoby. W okresie wiosennym wiele osób korzysta z uroków tych pięknych roślin. W tym czasie kwiaty często kupuje się również bez żadnej konkretnej okazji bądź zrywa je z przydomowego ogrodu. Wszystko po to, aby ozdobić wnętrze salonu, kuchni bądź innego chętnie uczęszczanego pomieszczenia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden bardzo ważny zwyczaj wywodzący się z dawnych, ludowych czasów. Sprawdź, o co dokładnie chodzi. 

Zobacz także: 

Przesąd związany z kwiatami i zazdrością

Wedle starych porzekadeł kwiaty, chociaż piękne i subtelne, mogą przywołać pecha i nieszczęścia, gdy nie podejdziemy do nich w odpowiedni sposób. Należy więc bardzo ostrożnie obchodzić się z tymi delikatnymi roślinami, aby nie ściągnąć na siebie ich gniewu. Okazuje się bowiem, że podczas podcinania łodyg ciętych kwiatów należy rozejrzeć się dookoła i sprawdzić, czy w pobliżu nie znajduje się ceramika w żółtym kolorze.

Już jakiś czas temu pisałyśmy o tym, że w tej charakterystycznej barwie ukryty jest pewien specyficzny rodzaj energii, dlatego właśnie nie należy kupować ubrań w kolorze żółtym ani żadnych dodatków. 

Zobacz także: 

Nie przycinaj kwiatów w tym miejscu

Dawny zwyczaj przestrzega przed tym, aby w trakcie podcinania łodyg kwiatów w pobliżu nie znajdowały się kubki, talerze, wazony, doniczki ani inne naczynia, które wykonane z ceramiki pokrytej żółtym kolorem. To bardzo zły znak, który sprawia, że magia roślin zaczyna zwracać się przeciwko tobie. Oto, jakie są przykre następstwa takiego czynu: 

  • stracisz zaufanie do najbliższej osoby, 
  • w twoim sercu zrodzi się zazdrość, 
  • zawiść i żal będą cię otaczać, 
  • pojawią się problemy ze snem, 
  • nie będziesz mogła skupić się na codziennych obowiązkach, 
  • staniesz się nieufna i podejrzliwa.

Lepiej więc przestrzegać dawnego zwyczaju i dokładnie sprawdzić, co znajduje się dookoła, jeszcze zanim zaczniesz zajmować się świeżo ściętymi kwiatami. 

Zobacz także: