Jak pozbyć się zmarszczek i blizn?

Zmarszczki, blizny i przebarwienia są nieuniknionym elementem starzenia się skóry. Im jesteśmy starsze, tym zmniejsza się w niej ilość kwasu hialuronowego, a także kolagenu i elastyny, które stanowią stelaż jędrnej i gęstej cery. Z wiekiem, skóra też słabiej się regeneruje, dlatego blizny potrądzikowe, czy inne "niedoskonałości", goszczą na niej przez długi czas. Najważniejszym punktem w walce z owymi niedoskonałościami, jest profilaktyka - odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry przy pomocy produktów do pielęgnacji, to podstawa. Nieocenione są tu również peelingi, które wspomagają naturalne procesy regeneracji naskórka, wykonywane 1-2 razy w tygodniu.

Niestety, nie wszystko da się zniwelować domowymi metodami. Kiedy zmarszczki, bruzdy czy blizny są głębokie, działanie od zewnątrz nie przyniesie upragnionych rezultatów - większość kremów, czy innych specyfików dostępnych w drogeriach, nie ma zdolności przenikania przez naskórek, dlatego ich stosowanie może być zaledwie kuracją wspomagającą. Szybsze i bardziej spektakularne efekty, zapewnią zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Specjaliści polecają regularne wykonywanie peelingów chemicznych, mezoterapii, a przede wszystkim - zabieg resurfacingu skóry z użyciem lasera frakcyjnego iPixel. Jak wygląda taki zabieg?

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to urządzenie, które emituje wiązkę promieni światła o odpowiedniej długości. Energia wydzielana przez laser wnika wgłąb skóry i mocno podgrzewa jej komórki - na tyle, że odparowuje z nich woda (to tzw. ablacja). Proces ten prowadzi do powstania małych uszkodzeń w jej strukturze, co ważne - kontrolowanych. Jaki sens ma uszkadzanie skóry? Otóż ma ona niesamowitą zdolność regeneracji, a po uszkodzeniu odbudowuje się silniejsza! W wyniku mikrouszkodzeń, skóra wytwarza nowe wiązania kolagenowe, staje się gęstsza i bardziej napięta, a zmiany na jej powierzchni ulegają wygładzeniu, bądź zanikają (w przypadku przebarwień, czy rozszerzonych porów).

Zabieg z wykorzystaniem lasera jest szybki, bezpieczny i niemal bezbolesny (można poczuć lekkie ciepło), pod warunkiem, że wybierzemy nowoczesne urządzenie, jakim jest na przykład laser frakcyjny iPixel z multiplatformy Harmony XL PRO, stosowany przez specjalistów ESTETYKA Centrum Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Izabela Halkiewicz w Nakle nad Notecią. Czas trwania zabiegu jest krótki, w zależności od potrzeb skóry danego pacjenta może trwać nawet 10 minut, w innych przypadkach, w gabinecie spędzimy godzinę. Spektakularne efekty iPixel mają niestety swoją cenę, a jest nią do 30 dni rekonwalescencji - obszar zabiegu usiany będzie małymi dziurkami, które jednak z dnia na dzień będą robić się coraz mniej widoczne. iPixel to również świetny wybór dla osób, oczekujących nieinwazyjnej i błyskawicznej metody na ogólną poprawę kondycji skóry.

Co ciekawe, z pomocą lasera frakcyjnego iPixel możemy usunąć nawet blizny pooperacyjne, skazy, rozstępy, czy bardzo głębokie bruzdy. Wszystko zależy od ilości wykonanych zabiegów. 

Zobacz także:

Eksperci

Izabela Halkiewicz: kosmetolog, chemik, właściciel Estetyka Centrum Kosmetologii i Medycyny Estetycznej w Nakle nad Notecią. Specjalista zaawansowanych technik laseroterapii i medycyny estetycznej, ekspert w modelowaniu ciała (bodyformingu), mikropunkturze medycznej i lingeristka TOP Elite Lingerist Long Time Liner, finalistka PMU 2021.

Jan Halkiewicz: doktor farmacji, wieloletni wykładowca Akademii Medycznej (Uniwersytetu Medycznego) w Gdańsku, obecnie ekspert w ocenie technologii medycznych i wyborze urządzeń, przeznaczonych do celów diagnostycznych i terapeutycznych w Estetyka Centrum Kosmetologii i Medycyny Estetycznej.