Urszula Brzezińska-Hołownia w nowym programie Agnieszki Woźniak-Starak

Urszula Brzezińska-Hołownia była gościem w programie Agnieszki Woźniak-Starak - "Life Balance" na antenie newonce.radio. Dziennikarka pytała żonę Szymona Hołowni między innymi o udział jej męża w wyborach prezydenckich i czy po wygranej męża zrezygnuje ze swoich obowiązków pilota.

Urszula Brzezińska-Hołownia przyznała, że była zaskoczona decyzją męża w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich:

Trochę mnie zaskoczył, nie aż tak bardzo. W domu on bardzo dużo mówi o polityce. Ja się nie spodziewałam tego, jak go poznałam, że on tak bardzo jest zaangażowany w ten świat polityki i to nie jest tylko bierny obserwator.

Żona Szymona Hołowni przyznaje, że fakt, że ona i mąż mają różne potrzeby i zainteresowania sprawia, że cały czas nawzajem się zaskakują: "To, że jesteśmy tak inni, mamy tak inne potrzeby, tak inne światy, że to daje nam po pierwsze komfort tego, że dalej jesteśmy sobą. Nie ingerujemy sobie w to życie. Cały czas siebie zaskakujemy w czymś, robimy coś nowego dla siebie i to mi się wydaje, że się bardzo dobrze sprawdza".

Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z Urszulą Brzezińską-Hołownią chciała się dowiedzieć, czy pani pilot również w domu jest tak stanowcza i wydaje rozkazy.

Dużo osób tak myśli, że wracając do domu, przebieram się jeszcze raz w mundur i mówię, co ma zrobić. Wiesz, wynieś śmieci, a teraz wyprowadź psa, a teraz kandyduj. U nas wszystko jest wypracowane na zasadzie jakiegoś kompromisu, przedyskutowane w zgodzie ze sobą. - dodaje Brzezińska-Hołownia.

Urszula Brzezińska-Hołownia obawia się wygranej męża

W trakcie rozmowy nie mogło nie paść pytanie o wygraną Szymona Hołowni. Urszula Brzezińska-Hołownia szczerze wyznała:

To jest dla mnie najgorszy temat, jaki mogłaś poruszyć, bo trochę staram się to odroczyć w swojej głowie. Jestem świadoma, że do tego dojdzie, wierzę w to, że do tego dojdzie. [...] Jeżeli okaże się, że moja praca okaże się niemożliwa albo straci na jakości, albo uniemożliwi swobodę działania moich kolegów i koleżanek, to będę musiała zrezygnować.

Urszula Brzezińska-Hołownia: kim jest?

Żona Szymona Hołowni jest pilotem myśliwca MiG-29. Trzeba przyznać, że do tej pory żadna żona kandydata na prezydenta nie uprawiała takiego zawodu, więc jest wokół tego związku dość duże zainteresowanie.

Urszula Brzezińska-Hołownia pracuje w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim i jest tam jedyną kobietą na tym stanowisku. To właśnie jej nazwisko na liście pilotów przykuło uwagę Szymona Hołowni podczas kręcenia odcinka "Mam Talent" w tamtejszej bazie. 

Zobacz także:

"Ula to wspaniała kobieta. Imponuje mi, budzi mój podziw. To najlepszy doradca, niedościgły wzór spokojnej pewności, w żartach - mistrzyni zwięzłej pointy. Ale przede wszystkim - to moja kochana, piękna Ula. Wspaniała mama Mani (i bez wątpienia - miłość życia zapatrzonego w nią jak w obraz innego z naszych domowników, Grafita" - tak o żonie mówi Szymon Hołownia.

Praca to moja pasja i służba. Bronimy naszego kraju, dbamy o bezpieczeństwo wszystkich Polaków. Miałam wewnętrzne przekonanie, że będę latać, że będę musiała to robić, żeby być szczęśliwą i spełnioną. - mówiła w wywiadzie dla kobieta.onet.pl Urszula Brzezińska-Hołownia.