Powstaje osiedle bez dzieci

Biuro Projektów Ekotektura opublikowało na swoim fanpage’u na Facebooku projekt osiedla, które ma powstać na Śląsku. Kameralne, w stylu skandynawskim, składające się z dwupokojowych domków o powierzchni 55 metrów kwadratowych.

Za jakiś czas szczęśliwcy będą mogli zamieszkać w jednym z tych pięknych domków na mini osiedlu. Projekt jest dość prosty, ale jednak bardzo mocno przemyślany. Okna po stronie południowej pozwalają na spędzanie czasu z dala od gwaru ulicy. Kto widzi tam swoją przyszłość?

Jedna rzecz zaalarmowała jednak Internatów. Zwrócili oni uwagę na brak ogrodzeń na osiedlu, a co za tym idzie fakt, że dzieci będą rozbiegać się po całym obiekcie i pukać sąsiadom w szyby. Biuro projektowe szybko rozwiało podobne obawy, oznajmiając wprost, że nie przewiduje obecności dzieci na terenie obiektu.

Opublikowany przez Ekotektura Czwartek, 25 marca 2021

Projekt osiedla dla bezdzietnych podzielił Internautów

Oświadczenie fanpage’a biura wywołało dyskusję, a Internauci podzieli się na dwa obozy. Jedni z nich zadają pytania, co stanie się, jeśli para wprowadzająca się na osiedle spodziewać będzie się dziecka? Co, jeśli dziecko pojawi się w trakcie ich mieszkania w tym miejscu? Ekotektura ma na to gotową odpowiedź.

Na pewno wtedy rodzice znajdą sobie przytulniejsze gniazdko.

Dodatkowo zaznacza, że mieszkania nie będą na sprzedaż, lecz na wynajem, więc deweloper nie powinien mieć problemu z egzekwowaniem kontrowersyjnego zakazu.

Inwestor nie przewiduje obecności dzieci. Tylko dorośli/ pary. Taki model biznesowy.

Inna grupa zachwycona jest pomysłem dewelopera i deklaruje, że chętnie zamieszkałaby w podobnym miejscu.

"Osiedle tylko dla dorosłych w Polsce" - raj! Czekamy na więcej.

Super rozwiązanie!!! Naprawdę! Nie każdy musi posiadać dzieci, żeby być szczęśliwym, na takim osiedlu, chociaż można dobrze się zresetować po pracy bez krzyków, awantur.

Co sądzicie o modelu biznesowym, jaki przyjęła Ekotektura? Zamieszkałybyście na takim osiedlu, czy może uważacie to za dyskryminację?