13-latka zaczęła rodzić podczas egzaminu

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło w ugandyjskiej szkole St Balikuddembe. Podczas końcowego egzaminu z matematyki, jedna z uczennic zaczęła odczuwać silne bóle porodowe. Jak się okazało, 13-latka była w ciąży - konieczny był natychmiastowy transport do szpitala, gdzie nastoletnia matka urodziła synka. Poród przebiegł prawidłowo, zarówno dziewczynka, jak i jej dziecko byli w bardzo dobrej kondycji - aż tak dobrej, że uczennica chwilę po wydaniu na świat chłopca...wróciła do szkoły aby dokończyć egzamin! Dyrektor szkoły poinformował, że 13-latka dostała dodatkowe 45-minut na rozwiązanie zadań. Dziewczynka nie zrezygnowała też z kolejnych egzaminów - w szkole pojawiła się również dzień po porodzie. 

"Byłam pewna, że Bóg jest ze mną i nie mogę przegapić ani jednego egzaminu"

Rodzice 13-letniej uczennicy z Ugandy podejrzewają, że ojcem dziecka jest jej kolega z klasy. Z uwagi na zdalne nauczanie spowodowane pandemią koronawirusa, dzieci prawdopodobnie opuszczały zajęcia i spędzały ze sobą czas - według rodziców ich córka mogła wtedy być namawiana do współżycia. Na pytanie o szybki powrót do szkoły po porodzie nastolatka miała konkretną odpowiedź:

Kiedy dostałam bóli porodowych, poczułam, że świat się kończy, ale też byłam pewna, że Bóg jest ze mną i nie mogę przegapić ani jednego egzaminu.