Niektóre słowiańskie wierzenia i rytuały przetrwały do naszych czasów. Znamy tradycje takie jak szukanie kwiatu paproci, rytuały na obfitość i bogactwo, a nawet sposoby na odwzajemnienie miłości. Warto korzystać z wiedzy naszych przodków również wtedy, gdy pragniemy spełnić marzenia. Pomoże nam w tym magia natury. Poznaj słowiański rytuał na spełnienie życzeń. Działa tylko w 1 wyjątkowy dzień. Sprawdź, co należy zrobić, by sięgnąć po marzenia.

Słowiański rytuał na spełnienie życzeń – jak go wykonać?

Wierzenia i tradycje, które odkrywamy ze słowiańskich podań, kryją w sobie ziarno tajemnicy i piękno prostoty. Większość z nich opiera się na działaniu roślin, kwiatów i drzew. O opiekę proszono siły natury, oddając cześć ich symbolom. Jednym z takich opiekuńczych bytów było drzewo lipy. To do niego zwracano się o ochronę, wsparcie, a także o spełnienie życzeń. Wierzono, że jest ono święte i dobre.

Słowiański rytuał na spełnienie życzeń wskazuje, że należy zerwać liść lipy i wypowiedzieć mu swoją prośbę. Kierowane do lipy życzenie musi być szczere i czyste, nikogo nie krzywdzić, ani nie wiązać się z próżnością. Lipa działa bowiem ochronnie, wspierająco, a nawet uzdrawiająco. Należy jednak wykonywać ten rytuał w konkretny dzień.

Zobacz też:

Kiedy działa słowiański rytuał na spełnienie życzeń?

Słowianie wykonywali wiele różnych obrzędów i rytuałów w specjalnie wyznaczone dni. Mieli swój kalendarz świąt, z którego do dzisiaj korzystają ludzie najbardziej wierni starym zwyczajom. Wiele z nich przypada w dni, które dzisiaj znamy jako święta religijne, państwowe lub ludowe.

Rytuał na spełnienie marzeń Słowianie wykonywali w jedną z najbardziej magicznych nocy. Swoje życzenie należy wypowiedzieć do liścia lipy w noc św. Jana, czyli 23 czerwca. Koniecznie robi się to po zachodzie słońca. Następnie należy wrzucić liść do ogniska. Nie należy mylić tej daty z Nocą Kupały, którą zaś obchodzi się w nocy z 21 na 22 czerwca. Noc świętojańska swoją magią ma spełniać wszystkie dobre marzenia zanoszone naturze i niebiosom.

Sprawdź także:

Zobacz także: