Horoskop celtycki opiera się na datach urodzenia i mocy natury. Wierzono, że przyroda opiekuje się ludźmi w wyjątkowy sposób. W horoskopie łączono poszczególnych ludzi z różnymi gatunkami drzew, określano go także jako horoskop drzewny. Dzięki niemu możemy odnaleźć roślinę, która doda nam sił i oczyści energię. Odkryj, jakie drzewo ci patronuje i co mówi to o twoim charakterze.

Horoskop celtycki – jakie drzewo jest twoim opiekunem?

Horoskop celtycki, inaczej drzewny, jest podzielony 22 kategorie. Wyznaczają one celtyckie znaki zodiaku. Jest mocniej związany z żywiołami natury, cyklem przyrody i Matką Ziemią. Wybierz się na spacer do parku lub lasu i znajdź swoje opiekuńcze drzewo – odnajdziesz je po dacie urodzenia.

Jabłoń

23 grudnia - 1 stycznia oraz 25 czerwca - 4 lipca

Cechuje osoby spokojne i harmonijne. Stroni od konfliktów, chętnie pomaga i szuka porozumienia. Nadaje łagodny urok i urodę. Cechuje ją sentyment, stabilizacja, dążenie do zbudowania rodziny. Niesie też wibracje ciekawości świata, optymizm i lekkość ducha.

Jodła

2-11 stycznia oraz 5-14 lipca

Patronuje osobom charakteryzującym się pewnością siebie, godnością i klasą. Uważane są za nieco oschłe i surowe. Ich silna osobowość budzi lęk, ale i szacunek. Wyróżnia je wysoka inteligencja, pracowitość i ambicja, ale może zgubić je pycha i ignorancja. Są doskonałymi kierownikami, przekładają pracę nad życie osobiste. 

Zobacz też:

Zobacz także:

Wiąz

12-24 stycznia oraz 15-25 lipca

Osoby pod jego opieką są zazwyczaj szczere, otwarte i towarzyskie. Wiodą proste, szczęśliwe życie, chętnie pomagając innym. W pracy wymagają wiele od siebie i innych, potrafią dobrze rozwiązywać problemy. Często biorą na siebie odpowiedzialność i można na nich polegać.

Cyprys

25 stycznia - 3 lutego oraz 26 lipca - 4 sierpnia

Jest związany z osobowością cichą i wierną swoim zasadom. Uznawana za skromną i nieśmiałą, nie lubi nieszczerości i życia na pokaz. Trudno jej wyrażać uczucia i nawiązywać relacje. Często obawia się odrzucenia, więc unika ludzi. Posiada talenty związane ze sztuką i kreatywnością.

Topola

4 - 8 lutego oraz 5 - 13 sierpnia

Patronuje osom wrażliwym, lękliwym i podatnym na manipulacje. Ich sposobem na życie jest schowanie się za maską kogoś innego. Wiążą się z grupami o silnych poglądach i dobrze wpasowują w środowisko. W środku chowają dużą potrzebę akceptacji i zrozumienia. Bywa, że przez całe życie walczą ze swoimi słabościami.

Platan

9 - 18 lutego oraz 14 - 23 sierpnia

To drzewo to opiekun ludzi oryginalnych, ekspresywnych i wesołych. Lubią przebywać w towarzystwie i często wiodą w nim prym. To urodzeni liderzy, pełni ambicji i marzeń. W uczuciach bywają wybredni i krytyczni. Ich miłość jednak trwa na zawsze i jest bardzo gorąca. Podbijają świat w otoczeniu swoich bliskich.

Sosna

20 - 28 lutego oraz 24 sierpnia - 2 września

Związana jest z osobami obdarzonymi urodą, pięknem zewnętrznym i charyzmą. Atrakcyjność może ich gubić i przysparzać im kłopotów, zarówno w pracy, jak i w miłości. Ich zalety to odwaga, zaradność i dobra organizacja. Potrafią olśnić i zdominować, ale czasami niepotrzebnie wdają się w konflikty.

Sprawdź także:

Wierzba

1 -10 marca oraz 3 - 12 września

Otacza opieką ludzi sentymentalnych, melancholijnych i delikatnych. Wrażliwość sprawia, że szybko się zniechęcają i trudno im podejmować decyzje. Bywają kapryśne, ale też podatne na manipulację. Bogata wyobraźnia znajduje ujście w sztuce, a cierpliwość nadaje im dziełom niezwykłości. Mimo łagodnego usposobienia są szczere i uczuciowe.

Lipa

11 - 20 marca oraz 13 - 22 września

Osoby spod patronatu tego drzewa lubią wygodę, marzycielstwo i odpoczynek. Pragną idealnego życia, ale trudno im je osiągnąć przez nadmierny krytycyzm. Często wpadają w pesymizm i apatię. Ich zalety to inteligencja i talent, trudno jednak o wytrwałość i pracowitość. Marzą o romantycznej miłości, chociaż same rzadko pokazują uczucia, a jeszcze rzadziej o nich mówią.

Dąb

21 marca (wiosenne zrównanie dnia i nocy)

Opiekuje się osobami silnymi, energicznymi i pogodnymi. Dąb dodaje im zdrowia i wytrwałości w dążeniu do celu. Cechuje ich nieustępliwość, dociekliwość i upór. Świetnie sprawdzają się w pracy związanej ze sprawiedliwością, walką o równość i ekologię. Bywają gwałtowne i nieobliczalne, stawiają jednak na lojalność i prostolinijność.

Leszczyna

22 -31 marca oraz 24 września - 3 października

Wspomaga osoby elastyczne, szukające w życiu harmonii i dobra. Dobrze dopasowują się do otoczenia, dają sobie radę nawet w trudnych warunkach. To idealni przyjaciele, sąsiedzi i rodzina. Zawsze chętni do pomocy i rozmowy, choć nie tolerują kłamstwa oraz wyzysku. Wybaczają, ale nie zapominają.

Zobacz także:

Jarzębina

1 -10 kwietnia oraz 4 - 13 października

To roślina patronująca ludziom wesołym, ale rozedrganym emocjonalnie i bojaźliwym. Często mają serce na dłoni, nie potrafią ukryć swoich emocji, przez co jeszcze bardziej cierpią. Są kochliwe, potrzebują miłości i wsparcia, by przetrwać. Nastawione są na uroki życia i starają się brać z niego tylko to, co dobre. Lubią rozrywkę, śpiew i taniec.

Klon

11 -20 kwietnia oraz 14 - 20 października

Opiekun charakterów wyraźnych, indywidualistów i zdobywców. Posiadają inteligencję, dobrą pamięć i orientację w terenie. Mają wielkie ambicje, które karmią komplementami i dobrym towarzystwem. Są ciekawi świata, lubią podróżować i zwiedzać. Szybko się uczą i przekazują wiedzę innym. 

Orzech

21 - 30 kwietnia oraz 21 października - 2 listopada

Sprzyja osobom łączącym skrajności w życiu i charakterze. Z zewnątrz wydają się zimną skałą, lecz w środku kipią od emocji. Ich sposób na życie to ujarzmienie wewnętrznych demonów i poszukiwanie drogi ujścia emocji. Lubią władzę, ale umieją szukać kompromisów. Obracają się w kręgach silnych i poważnych ludzi, którzy są dla siebie wsparciem.

Jaśmin

1 - 14 maja oraz 3 - 11 listopada

Opiekują się osobami, które świat zdobywają uśmiechem i ciepłem. Dbają o dobry nastrój, ponieważ nie potrafią poradzić sobie ze smutkiem i nudą. Swoją uwagę kierują na innych ludzi, chętnie oferując im pomoc, zainteresowanie i realne wsparcie. W pracy skupiają się na tworzeniu i budowaniu. Uczucia okazuje oszczędnie.

Sprawdź także:

Kasztanowiec

15 - 24 maja oraz 12 - 21 listopada

Patronuje ludziom wyróżniającym się poczuciem sprawiedliwości i obiektywizmu. Na piedestale stawiają uczciwość, szczerość i własną pracę. Często mają poczucie krzywdy i pominięcia, więc wdają się w dyskusje i kłótnie. Starają się być rozważne i spokojne, analizują swoje zachowania. Lubią obserwować otoczenie i wyciągają dobre wnioski.

Jesion

25 maja - 3 czerwca oraz 22 listopada - 1 grudnia

Swoją energię kieruje do swoich podopiecznych, którzy są kierowani ambicją i dążeniem do oświecenia. Zdobywanie kolejnych umiejętności i etapów wiedzy to ich życiowe powołanie. Potrafi zabłysnąć erudycją i inteligencją. Lubi towarzystwo, ale staranie je dobiera. Pragnie odnaleźć swoją drugą połówkę, ale bardzo boi się odrzucenia.

Grab

4 - 13 czerwca oraz 2 - 11 grudnia

Opiekuje się ludźmi sumiennymi, obowiązkowymi i precyzyjnymi. Marzą o byciu oryginalnymi, bogatymi w wiedze i doświadczenia. Brak im jednak kreatywności i odrobiny szaleństwa. Nie przepadają za rozmowami o poglądach, religii i uznawaniu jedynych słusznych idei. Kwestionują wiele zasad i prawd. Lubią ładnie wyglądać i być doceniane.

Figa

14 - 23 czerwca oraz 12 - 21 grudnia

Sprzyja osobom, które dążą do bycia na szczycie. Są bezkompromisowe, niezależne i złośliwe. Serca tłumów podbijają dobrym humorem i talentami. Potrafią iść po trupach do celu, nie patrząc na konsekwencje. Zrobią wiele dla spełnienia własnych ambicji. Pragną wielkiego uczucia, nie potrafią się jednak w pełni zaangażować w związek.

Zobacz też:

Brzoza

24 czerwca (dzień przesilenia letniego)

To patron osób wyjątkowych i wyróżniających się w towarzystwie. Są naturalnie delikatne, taktowne i urocze. Skupiają na sobie spojrzenia i przyspieszają bicie serca. Cechuje je niezwykła uroda i świeżość, a przy tym są pomysłowe, skromne i pracowite. Mają świetną charyzmę i upór. Łatwo przyswajają wiedzę, zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Drzewo oliwne

23 września (jesienne zrównanie dnia i nocy)

Opiekun ludzi życzliwych, wytrwałych i otwartych. Potrzebującym mogą oddać ostatnią koszulę, ale nie dadzą się zmanipulować i wykorzystać. Doskonale wiedzą, kiedy potrzeba ciepłej dłoni, a kiedy wstrząśnięcia kimś niezaradnym. Starają się panować nad swoimi negatywnymi cechami, choć czasem dają im upust. Ich głęboko skrywaną tajemnicą jest ekscytacja plotkami.

Buk

22 grudnia (dzień przesilenia zimowego)

Wspiera osoby rozważne, cierpliwe i spokojne. Nade wszystko cenią stabilność i sprawiedliwość, nie stronią jednak od małych szaleństw. Doceniają piękno i wygląd zewnętrzny, są miłośnikami sztuki. Bywają leniwi i próżni, ale dążą do bogactwa i dostatku. Budują wokół siebie mur, dopuszczając do środka tylko nielicznych szczęśliwców.