Nasi przodkowie, Słowianie, wierzyli w moc natury, zaklętą we wszystkim, co nas otacza. Używali roślin, żywiołów i naturalnych materiałów do wykonywania działań magicznych, które miały im przynieść powodzenie, szczęście i miłość. Jedna z ich metod jest dziś niemal zapomniana, a przynosi wielkie korzyści. Ten słowiański rytuał miłosny sprawi, że on odwzajemni twoje uczucia. Uważaj, działa w 1 dzień tygodnia. Przeczytaj, co należy zrobić.

Jak działa słowiański rytuał miłosny?

Dla Słowian miłość była bardzo ważna. Miała nawet swoje święto w Noc Kupały, przypadające na noc letniego przesilenia, z 21 na 22 czerwca. Przyciągano powodzenie w sprawach sercowych także za pomocą eliksirów, ziół czy symbolicznych czynności. Jedną z takich metod był rytuał splatania nici. Ten sposób miał przynosić miłość i wzajemność tylko w kilku przypadkach:

  • gdy panna pragnie wzajemności swego wybranka,
  • chcąc wzmocnić początkujący związek,
  • na zapewnienie sobie długotrwałego szczęścia, przywiązania i wierności w relacji.

Splatanie nici było działaniem białej magii, która ma przyciągać dwoje ludzi pragnących miłości. Szczególnie wpływać miało na zwrócenie uwagi wybranka i obudzenie w nim miłości. Jest to działanie pozytywne, kojarzone z symbolicznym działaniem energii wybranych osób. Nie ma nic wspólnego z zaklęciem splątania. Aby go wykonać, należy jednak spełnić pewien warunek.

Zobacz też:

Jak wykonać słowiański rytuał na miłość?

Dawniej kobiety niemal zawsze wiązały swoje życie miłosne z działaniem wróżb, amuletów, talizmanów i znaków. Ukochanego należało sobie przepowiedzieć, wybrać zgodnie ze znakami i zadbać o trwałość uczucia za pomocą symboli.

Zgodnie ze słowiańskim rytuałem na miłość zakochana kobieta, pragnąc wzajemności w związku, powinna zebrać po jednej nitce z ubrania ukochanego oraz swojego. Nitki powinny być dość długie, przynajmniej na 10 cm. Następnie nici należy spleść w ciasny wzór, podobny do warkocza. Ma to symbolizować związanie swojego życia i trwałość wspólnego uczucia.

Słowiański rytuał na miłość powinien być przeprowadzany w dzień miłości i bogini Łady (odpowiedniczki Wenus i Wenery), czyli piątek. Wykonaną plecionkę należy zachować i bezpiecznie przechowywać. W tradycji splecione nitki można było też zakopać pod opiekuńczym starym drzewem. Nie wolno przekazywać nitek w obce ręce ani nosić ich na sobie. Grozi to bowiem ryzykiem rzucenia na związek uroku lub klątwy. Splecenie nitek skutkuje odwzajemnieniem uczucia i początkiem szczęśliwego związku lub pogłębieniem istniejących już więzi miłosnych.

Zobacz także:

Sprawdź także: