Seks to nie tylko przyjemność fizyczna, czy sposób rozładowania napięcia. Seks może poprawić nastrój, wzmocnić układ odpornościowy, obniżyć ciśnienie krwi, a nawet wydłużyć twoje życie, zmniejszając ryzyko zachorowania na choroby serca. Co wspólnego ma seks i zdrowe serce? Naukowcy przyjrzeli się bliżej temu zjawisku i przeprowadzili specjalne badania, w celu określenia wpływu regularnego seksu na zdrowie.

Seks a zdrowe serce

Jedno z ciekawszych badań, które do tej pory przeprowadzono, sugeruje, że seks może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca i poprawić jakość życia. Odkrycia New England Research Institute potwierdzają te przypuszczenia. Swoją tezę naukowcy opierają na wynikach badań przeprowadzonym na 1120 mężczyznach i kobietach w wieku poniżej 65 roku życia.

Wyniki wskazują, że regularne współżycie może nie tylko zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, ale także zminimalizować prawdopodobieństwo zawału, a jeśli do niego dojrze, zminimalizować jego skutki. Zdaniem naukowców aktywność seksualna zwiększa zatem szanse przeżycia po zawale serca.

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 pozycji seksualnych, o których jeszcze nie słyszałaś. Czas je wypróbować!

SEKS HISZPAŃSKI - te pozycje odmienią życie w waszej sypialni

Seks to szczęście? Wyniki badań mogą Cię zaskoczyć!

Jak często należy uprawiać seks?

Naukowcy z New England Research Institute określili również, jaka powinna być optymalna częstotliwość aktywności seksualnej po zawale serca. Okazało się, że osoby, które uprawiały seks częściej niż raz w tygodniu przed zawałem serca miały o 27 procent więcej szans na przeżycie. Podczas gdy osoby, które uprawiały sporadyczny seks, miały o osiem procent mniej szans na wyjście cało z zawału serca. 

Kiedy mówimy o częstotliwości stosunku płciowego po zawale serca, eksperci zalecają, by uprawiać seks raz w tygodniu. To ich zdaniem daje maksymalne korzyści.

W idealnym przypadku uprawianie seksu raz w tygodniu może zwiększyć szanse na przeżycie o 37 procent.

Warto dodać, że to nie pierwsze badanie, które łączy seks z długowiecznością. Inne badanie przeprowadzone kilka lat temu, opublikowane w American Journal of Cardiology, również sugeruje, że mężczyźni z niską częstotliwością aktywności seksualnej mają zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Co więcej, mężczyźni aktywni seksualnie prawdopodobnie mają wyższe libido i są w lepszej kondycji fizycznej. Zatem możliwość uprawiania seksu może wskazywać na ogólny stan zdrowia.\

ZOBACZ TEŻ:

5 sposobów, jak zwiększyć swoją inteligencję seksualną?