Inteligencja seksualna: co to jest?

Zapewne część z was spotkała się z określeniem "inteligencja seksualna", w skrócie SQ. Jednak nie dla każdego to pojęcie jest takie oczywiste.

Inteligencja seksualna to świadomość własnego ciała i swoich potrzeb, a także umiejętność zrozumienia drugiej połowy. Osoba charakteryzująca się wysokim SQ zna swoje ciało, wie, co sprawia jej przyjemność, potrafi otwarcie mówić o swoich pragnieniach oraz wyczuwa potrzeby partnera.

Inteligencja seksualna dotyczy nie tylko ciała, ale również umysłu. W inteligencji seksualnej kluczowa jest również zdolność rozwiązywania problemów, przewidywania, wzajemnego poznawania się i wyciągania wniosków z doświadczeń. Jak każdą inteligencję, również i tą można rozwijać. Odpowiedź na pytanie, jak to zrobić, znajdziecie w naszej galerii.

Zobacz też:

Seksualne mindfulness - dlaczego nie umiemy skupić się na seksie?

Pillow Talk podgrzeje atmosferę w Waszej sypialni

Inteligencja seksualna: kto ma wysokie SQ?

Inteligencja seksualna wcale nie przychodzi wraz z wiekiem. Wiele osób po latach powiela błędy młodości, nie wyciągając wniosków. 

Na inteligencję seksualną składa się wiele czynników: intuicja, wiedza, doświadczenie. Zdaniem naukowców, ok. 20 proc. ludzi na świecie osiąga najwyższe wskaźniki SQ. Wbrew pozorom, nie są to osoby, które miały wielu partnerów. To zazwyczaj osoby z niewielką liczbą partnerów seksualnych, które nie tracą czasu na przelotne romanse i potrafią stworzyć stabilne związki.

Zobacz też:

Czy jesteś alloseksualna i co to znaczy?

Co mówisz w łóżku - 5 najseksowniejszych słów