Dobry seks to szczęście? Nowe badania

W badaniu Tracking Happiness wzięło udział 665 mężczyzn i 482 kobiety w wieku 15-60 lat. Wszyscy odpowiadali na pytanie: „Które pięć słów najbardziej kojarzy Ci się ze szczęściem?”

Pytanie zadane ankietowanym zawierało haczyk. Osoby przystępujące do badania mogły wybrać tylko 5 z 15 słów, które obejmowały satysfakcję, miłość, bogactwo, oświecenie i seks. Badacze chcieli w ten sposób przeanalizować różnice między myśleniem o seksie u kobiet i mężczyzn.

20 proc. mężczyzn spośród wszystkich respondentów wybrało słowo „seks" jako swój opis szczęścia. Wśród kobiet było to zaledwie 8 proc.

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 rzeczy, które sprawiają, że nasze życie seksualne jest udane

Jak poprawić swoje życie seksualne po porodzie?

Udany seks a wielkość ust. Ta teoria może Cię zdziwić

Seks w głowie mężczyzny?

Badania Tracking Happiness w pewnym sensie potwierdzają inne analizy. Czasopismo Psychology Today przeprowadziło inne badania i wyjaśniło, że taka zależność może mieć związek z orgazmem. Kobiety rzadziej osiągają satysfakcję seksualną w czasie seksu. Sondaż obejmował 24 tys. kobiet w wieku studenckim i dowiódł, że tylko 40 proc. z nich szczytuje podczas seksu. Natomiast wśród mężczyzn liczba ta wynosi 80 proc. Jak wynika z badania, kobiety mają o połowę mniejsze szanse na osiągnięcie orgazmu w czasie seksu, niż mężczyźni. Co więcej, w badaniu odnotowano, że dla kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, przygodny seks wiąże się z piętnem.

ZOBACZ TEŻ:

7 zabiegów, które poprawiają Twoje doznania seksualne

ZNAKI ZODIAKU - kto pasuje do Ciebie w łóżku?

Brak orgazmu a zespół Kehrera

Jednym ze skutków niezaspokojenia potrzeb seksualnych u kobiety może być zespół Kehrera, czyli zaburzenie funkcjonowania miednicy małej. Wpływ na to zjawisko mogą mieć m.in.: temperament partnerów, relacje między partnerami lub mała liczba zbliżeń. Zespół Kehrera pojawia się w dwóch fazach. Pierwsza z nich dotyka sfery psychicznej. Kobieta staje się pobudzona, poddenerwowana, a czasem niemiła i prowokująca awantury. Druga faza dotyczy odczuwalnych dolegliwości w obrębie miednicy mniejszej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 kobiecych przypadłości, które utrudniają seks