Rekonstrukcja włosów Olaplex – efekty

Rekonstrukcja włosów Olaplex to nie jeden produkt, ale cały system głębokiej odbudowy łodyg, który zawdzięcza swoją skuteczność opatentowanemu przez markę składnikowi Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate. Substancja ta wnika głęboko w strukturę włosów i trwale odbudowuje mostki dwusiarczkowe, czyli połączenia między wiązaniami keratyny – białkami budującymi włosy. Kiedy są one mocne, łodygi odznaczają się silną i sprężystą konstrukcją. Niestety wskutek farbowania czy stylizowania wysoką temperaturą zostają często zostają zerwane. W rezultacie włosy stają się łamliwe, słabe i matowe, a ich końcówki szybko się rozdwajają. Olaplex ekspresowo naprawia szkody wyrządzone fryzurze przez całe lata, co można opisać jako “reset”, który przywraca je do naturalnej, dobrej kondycji. Widocznym gołym okiem efektem rekonstrukcji włosów produktami Olaplex są błyszczące i gładkie pasma.

Olaplex zestaw – jak stosować? Instrukcja krok po kroku

Rekonstrukcja włosów Olaplex to profesjonalny zabieg fryzjerski składający się z trzech etapów, z których jeden wykonujemy same w domu. Do ich przeprowadzenia konieczne są produkty: Olaplex Bond Multiplier, Olaplex Bond Perfector no 2 oraz Olaplex no 3 Hair Perfector. Jak to wygląda krok po kroku?

Jako pierwszy stosowany jest produkt Olaplex Bond Multiplier. Fryzjer może nałożyć go samodzielnie lub jeszcze w trakcie farbowania. W drugim przypadku miesza go z farbą czy rozjaśniaczem. Dzięki temu składniki produktu nie tylko naprawiają uszkodzenia, ale także zapobiegają powstawaniu następnych.

Kolejnym produktem jest Olaplex Bond Perfector no 2, który jest nakładany już po zmyciu farby. Po dokładnym wmasowaniu w pasma zostaje na włosach na 20-30 min. Następnie fryzura jest ponownie myta. Na koniec można jeszcze nałożyć odżywczą maskę, indywidualnie dobraną do naszych włosów.

Trzeci etap rekonstrukcji włosów Olaplex przeprowadzamy już w domu. Tym razem korzystamy z produktu Olaplex no 3 Hair Perfector, który zawiera te same substancje aktywne, co poprzednie dwa. Jego zadaniem jest podtrzymanie rezultatów zabiegu. Stosujemy go przynajmniej raz w tygodniu, na zwilżone i odsączone włosy. Produkt wmasowujemy na ich całej długości, a następnie zostawiamy na co najmniej 20 minut. Jeśli posiadamy długie i gęste włosy, jedna buteleczka wystarcza na ok. 10 użyć.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt tych wszystkich starań, możemy do swojej codziennej pielęgnacji włączyć jeszcze dwa produkty z tej samej serii do rekonstrukcji włosów: Olaplex Number 4: Bond Maintenance Shampoo oraz Olaplex Number 5: Bond Maintenance Conditioner. Pierwszy z nich to szampon, a drugi odżywka, którą zostawiamy na co najmniej 3 minuty.

Rekonstrukcja włosów Olaplex – opinie

Rekonstrukcja włosów Olaplex cieszy się zdecydowanie bardzo dobrą opinią wśród internautek. Poprawnie przeprowadzony zabieg gwarantuje widoczne od razu wzmocnienie. Pasma stają się bardzo gładkie, błyszczące i sypkie. Panie w swoich opiniach podkreślają, że ta zmiana jest dostrzegana także przez inne osoby. Ponadto włosy mniej się puszą, łatwiej układają i są bardziej odporne na uszkodzenia. Najlepszym potwierdzeniem widocznych gołym okiem rezultatów zabiegu są zdjęcia porównawcze na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez OLAPLEX (@olaplex) Sie 16, 2019 o 9:45 PDT

Warto wspomnieć, że gwiazdą, której opinia najbardziej przyczynia się do popularyzacji zabiegu jest Kim Kardashian. Jest ona posiadaczką bardzo ciemnych włosów, które kilka lat temu przefarbowała na jasny, platynowy blond. Ta nagła transformacja spowodowała olbrzymie zainteresowanie mediów. Redaktorki urodowe zastanawiały się, jak to możliwe, że mimo tak drastycznego rozjaśnienia, jej fryzura dalej wyglądała zdrowo. Kardashian zdradziła, że jej sekretem była właśnie rekonstrukcja włosów Olaplex.

Rekonstrukcja włosów Olaplex – cena

Cena rekonstrukcji włosów Olaplex waha się granicach od 100 do nawet 300 zł w zależności od miasta i salonu fryzjerskiego. Jeśli nasze włosy nie są bardzo zniszczone warto zdecydować się jedynie na dodatek produktu Olaplex Bond Multiplier do farby. Taki trik będzie stanowił “polisę ubezpieczeniową” dla naszej fryzury, to znaczy ochroni i odżywi nasze włosy. Cena takiego zabiegu waha się w granicach od 50 do 100 zł.