Jak wyregulować brwi? 

Piękne brwi sprawią, że nawet subtelny makijaż będzie wyglądał efektownie. Z kolei źle dobrane brwi odwrócą uwagę od najstaranniej wykonanego smokey eye. Dziś zdradzamy, jak krok po kroku wyregulować brwi, tak aby perfekcyjnie pasowały do naszej twarzy: 

1. Wybieramy odpowiednią pęsetę i lusterko

Dobra pęseta jest cienko i ostro zakończona, dzięki czemu bardzo łatwo “łapie” nawet najkrótsze włoski. Pamiętajmy, aby chwytać je pojedynczo i jak najbliżej skóry. Wyrywajmy je zawsze zgodnie z kierunek wzrostu. 

W czasie regulacji brwi najlepiej korzystać z lusterka powiększającego. Co jakiś czas warto jednak spojrzeć w normalne lub duże lusterko, aby ocenić sprawę z perspektywy. Nie zapominajmy, aby robić to świetle dziennym. 

2. Przygotowujemy brwi i skórę twarzy

Przed rozpoczęciem regulacji brwi ważne jest, aby nasza twarz była dokładnie oczyszczona ze wszystkich produktów do pielęgnacji i makijażu. Najlepiej jeśli zajmiemy się tym tuż po kąpieli, kiedy nasza skóra będzie nieco rozpulchniona, co zmniejszy ból przy wyrywaniu. Jeśli potrzebujemy dodatkowego znieczulenia, można owinąć kostkę lodu w ściereczkę i przyłożyć na chwilę do łuków. 

3. Wyznaczamy idealną długość brwi

Regulację brwi najlepiej zacząć od wyznaczenia ich długości. Posłuży nam do tego pędzelek lub patyczek. Najpierw przykładamy go w pionowej linii od płatka nosa do wewnętrznego kącika oka. Punkt, w którym pędzelek zetknie się z brwią, to punkt jej początku. Potem przechodzimy do wyznaczenia jej końca. Tym razem przeprowadzamy pędzelek od płatka nosa do zewnętrznego kącika oka. Ponownie – punkt, w którym pędzelek zetknie się z brwią, to punkt jej zakończenia. Włoski, które rosną poza tymi punktami, możemy wyrwać. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s not just about where the tail ends, more importantly, where does the tail angle!!! Is it wrapping around the eye and closing it up, or lifting and opening the eye. . . Photo credits - Photographer: @milosmlynarik Hair: @budi_juspandi Model: @lindseymariecoffey Make up and brows: @jazzbrowartist . . . . . . . . . . #brow #eyebrow #brows #eyebrows #browz #eyebrowz #eyebrowgame #browgame #browenvy #eyebrowenvy #browsculpt #browshaping #eyebrowshaping #browsonfleek #eyebrowsonfleek #eyebrowgame #browgame #browsonpoint #eyebrowsonpoint #browartist #browmakeup #eyebrowmakeup #eyebrowartist #browzbyjazz #howtobrow #browknowhow #browyouknow #browporn

Post udostępniony przez Jazz Pampling Brow Artist (@jazzbrowartist) Sty 23, 2019 o 1:03 PST

 

4. Dopasowujemy łuk do kształtu twarzy

Gdy mamy już brwi o idealnej długości, czas przejść do wyregulowania łuku. W tym wypadku powinnyśmy kierować się kształtem naszej twarzy. Poniżej najlepsze łuki dla każdego typu twarzy:

  • twarz owalna – miękki łuk o łagodnym kącie  
  • twarz okrągła – wysoki łuk o ostrym kącie 
  • twarz kwadratowa – wygięty łuk “mewka”, czyli unoszący się do ⅔ długości i dalej opadający 
  • twarz trójkątna – lekko zaokrąglony i łagodnie uniesiony łuk

5.  Trzymamy wszystko pod kontrolą

Regulujemy tylko dolną linię brwi. Najlepiej robić to na zmianę, czyli raz wyrywać włoski z lewej brwi, a raz z prawej. Dzięki temu będziemy miały kontrolę nad pojawiającymi się efektami. Przypominany – co jakiś czas warto odejść nieco dalej od lusterka, aby zobaczyć jak brwi wyglądają z większej odległości oraz z innej perspektywy. 

Zobacz też: Rzęsy 3D – jak długo się trzymają i na czym polega przedłużanie rzęs metodą 3:1?