Naturalny ciemny blond

Naturalny ciemny blond to kolor, który kochają gwiazdy. Zobaczyć możemy w nim między innymi modelki takie jak Cara Delevingne oraz aktorki jak Sarah Jessica Parker, czy Jennifer Aniston. Trudno się temu dziwić! Ten kolor stanowi piękną oprawę dla oczu. Szczególnie pasuje kobietom o niebieskich lub zielonych tęczówkach, jednak posiadaczki brązowych oczu też wyglądać będą w nim doskonale.

Jak wygląda ciemny blond? To kolor, który może przybierać różne odsłony, zależnie od tonu. Jego cieplejsze odmiany przywodzą na myśl kolor dobrze wypieczonego chleba. Chłodniejsze odcienie kojarzą się raczej z niektórymi odmianami egzotycznego drewna. Zdecydowanie najpiękniej wygląda w promieniach Słońca, kiedy mieni się różnobarwnymi refleksami.

Zanim rozpoczniesz farbowanie, zadbaj o kondycję swoich włosów

Ciemny złoty blond

Odcienie ciemnego blondu, o jakie najczęściej pytamy naszych fryzjerów, to z pewnością wszystkie jego złote odmiany. Te kolory w szczególności pasować będą tym z nas, które mają ciepły odcień karnacji i najlepiej czują się w złotej biżuterii. Jeśli zdecydujesz się na taką koloryzację, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - absolutnie każdy kolor ubrania i każdy makijaż będzie wyglądał zjawiskowo w połączeniu z ciemnym złotym blondem. Jeśli chcesz stworzyć z jego pomocą jeszcze piękniejszą oprawę dla oczu, pamiętaj o mocnym podkreśleniu brwi. Najpopularniejsza zasada głosi, że powinny być o jeden ton ciemniejsze niż kosmyki.

Aby osiągnąć ciemny blond, sięgnij po te farby

Chłodny ciemny blond

Chłodny ciemny blond to kolor, na który najczęściej decydują się osoby, które najlepiej czują się w srebrnej biżuterii. W przeciwieństwie do swojej złotawej odmiany nie najlepiej będzie wyglądał na osobach z ciemniejszą karnacją. Doskonale za to sprawdzi się w przypadku wszystkich bladych osób. Szczególnie pokochają go osoby, których oczy i twarz „giną” w zestawieniu z ich naturalnym kolorem. Chłodny ciemny blond stwarza doskonałą oprawę dla oczu i podkreśla rysy twarzy. Makijaż, jaki najczęściej poleca się do tego typu koloryzacji, powinien być zachowany w odcieniach nude. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, byś sięgnęła po mocniejsze kolory, jak klasyczna czerwona szminka, jednak upewnij się, aby dobrać ją sobie z chłodniejszej palety kolorów.

Popielaty ciemny blond

Popielaty ciemny blond, który jest nieco podobny do chłodnego ciemnego blondu. Często zestawiony bywa z ciemnym perłowym blondem. Co je łączy, a co dzieli? W obu wypadkach kolor jest nieco bardziej pastelowy, niekiedy odrobinę jaśniejszy, niż w przypadku klasycznej koloryzacji. Warto pamiętać jednak, że popielaty blond jest raczej odcieniem pochodzącym z chłodniejszej palety kolorów, podczas gdy blond perłowy kojarzy się raczej z cieplejszymi tonami.

Popielaty blond to wyjątkowo uroczy kolor, który nadać może twarzy młodzieńczego blasku, warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przeciwieństwie do innych odcieni ciemnego blondu, nie stworzy aż tak intensywnej oprawy dla oczu. Z tego powodu poleca się go raczej kobietom, które naturalnie mają dość ciemne brwi i rzęsy. Jeśli do nich nie należysz, może się okazać, że po koloryzacji chętniej będziesz robić mocniejszy makijaż.

Blond z ciemnym odrostem

Ciemny odrost przy blondzie może być wynikiem celowego zabiegu u fryzjera. Różnica między ciemnym blondem a brązem jest niekiedy niewielka, zdarza się wręcz, że czasami mówimy o kolorze bronde, czyli etapem przejściowym pomiędzy brązem i blondem. Ciemniejszy odrost sprawia, że włosy stanowią mocniejszą oprawę dla oczu, a cała fryzura staje się bardziej przestrzenna. Z tego powodu najczęściej zaleca się pozostawienie go lub nawet celowe wykonanie, u osób, które mają naturalnie jasne brwi lub rzęsy. Jest to też sprytny sposób na odwleczenie momentu, kiedy konieczna będzie kolejna wizyta u fryzjera.

Zobacz także:

Ciemny blond z refleksami

Jasne refleksy na ciemnym blondzie, sprawią, że nawet w środku zimy będziesz wyglądała, jakbyś właśnie wróciła z egzotycznych wakacji. Refleksy złote lub piaskowego blondu są w stanie sprawić, że twarz wyglądać będzie na wypoczętą i rozświetloną, a często okazać może się, że oprócz tego żaden makijaż nie będzie już potrzebny! To opcja, która wyglądać będzie świetnie zarówno na jasnych, jak i ciemnych tonach. Sprawdzi się w przypadku każdego cięcia, zwłaszcza w wypadku prostych, niepocieniowanych włosów, którym nada optycznej głębi i ciekawej faktury.

Sombre ciemny blond

Sombre jest nieco jaśniejszą odmianą klasycznego ombre. Doskonale sprawdzi się u tych z nas, które lubią stawiać na naturalny efekt. Delikatne rozjaśnienie włosów na końcach pięknie rozświetli twarz, zwłaszcza w przypadku krótkiej fryzury w stylu bob. Decydując się na taką koloryzację, pamiętaj jedynie, aby dopasować do siebie odpowiednio chłodniejsze i cieplejsze tony.

Ombre ciemny blond

Odcienie ciemnego blondu, jak żadne inne aż proszą się o ombre! Koloryzacja polegająca na rozjaśnieniu samych końcówek to hit, który od lat nie wychodzi z mody. W przeciwieństwie do sombre zapewnia jednak o wiele mocniejszy efekt. Świetnie wyglądać będzie u osób z ciemniejszą karnacją, ponieważ stanowić będzie ciekawy kontrast. Nie oznacza to jednak, że blade osoby, powinny z niej zrezygnować. W tym wypadku wszystko jest kwestią indywidualnego dopasowania.

Jak pielęgnować ciemny blond?

Ciemny blond nie jest kolorem szczególnie wymagający, jeśli chodzi o pielęgnację. Jeśli zdecydujesz się połączyć go z jaśniejszymi refleksami, warto raz, lub dwa razy w miesiącu wykonać płukankę, która zapobiegnie pojawieniu się żółtego refleksu. Poza tym nie zapomnij o używaniu szamponu i odżywki do włosów farbowanych. Pielęgnacja może być nieco trudniejsza, jeśli Twoje naturalne włosy były ciemniejsze, a koloryzacja wymagała rozjaśnienia. W tym wypadku koniecznie pamiętaj o odżywczych maseczkach humektantowych i regularnym olejowaniu, które pozwoli Twoim włosom odzyskać dobrą kondycję.