Bob cieniowany – cienkie włosy

Bob dla cienkich włosów to wcale nie abstrakcja! Jeśli w Internecie obejrzałaś mnóstwo zdjęć kobiet o idealnie gładkich błyszczących włosach przypominających tafle i uważasz, że bob nie jest dla Ciebie, to zdecydowanie nie jest to prawda! Zanim jednak zdecydujesz się na to zdecydowane cięcie, powinnaś zapoznać się z kilkoma ogólnymi radami dotyczącymi dobrania do siebie krótkich włosów.

Bob warstwowy cieniowany będzie zdecydowanie jednym z najlepszych rozwiązań. Już nawet delikatne cieniowanie potrafi dodać włosom wspaniałej objętości. Pamiętaj też, że może ono znacznie wpłynąć na sposób, w jaki układać się będą włosy. Co da Ci cieniowanie? Przede wszystkim dzięki niemu fryzura nabiera życia, włosy odbijają od nasady, a całość wygląda o wiele ciekawiej. Komu będzie pasował cieniowany bob? Każdej z nas, której włosy są cienkie, wysoko- lub średnioprorowate, albo z tendencją do skrętu. Jeśli chodzi o dobór stopnia cieniowania do twarzy, to nie jest to zadanie zbyt skomplikowane. Ogólna zasada głosi, że posiadaczki twarzy owalnej lub trójkątnej mogą postawić na krótsze cięcia i mocniejsze cieniowanie. Osoby z twarzą okrągłą lub kwadratową na ogół lepiej wyglądać będą w nieco dłuższych cięciach, sięgających delikatnie za brodę lub nawet do ramion, czyli w tak zwanym long bobie. W tym wypadku również cieniowanie powinno być nieco delikatniejsze.

Bob z grzywką – cienkie włosy

Cienkie i rzadkie włosy to nie powód do rezygnowania z grzywki! Niekiedy wręcz przeciwnie, bob z grzywką może sprawić, że twarz nabierze zupełnie nowego, świeżego wymiaru. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowe pasma pozostawione nad czołem optycznie zagęszczają i dodają objętości. Jeśli jednak zależy Ci na tym efekcie, powinnaś liczyć się z tym, że nie każda grzywka będzie polecana osobom z cienkimi włosami. Jeśli podobają Ci się klasyczne, obcięte na prosto grzywki, które sięgają za linię brwi, to niestety mamy dla Ciebie złą wiadomość. W przypadku cienkich włosów mogą wyglądać one dość mizernie i nadawać twarzy niepotrzebnej ciężkości. Podobnie sprawa ma się z modnymi, krótszymi grzywkami do połowy czoła, jednak w tym wypadku jest to kwestia bardziej indywidualna. Najlepszym rozwiązaniem będzie lekka cieniowana grzywka, która doda całej fryzurze lekkości. Innym sprawdzonym rozwiązaniem będzie niewychodząca z mody grzywka w stylu curtain bangs.

Do ułożenia włosów może przydać Ci się:
 

Stylizacja grzywki w przypadku cienkich włosów może jednak okazać się niezbędna. W przeciwnym razie mogą one leżeć zbyt płasko przy czole, co nie podziała korzystnie na ogólny odbiór fryzury. Nie martw się jednak, nie jest to wcale skomplikowane zadanie. Wystarczy suszarka i okrągła szczotka. Włosy możesz stylizować różnie, zależnie od tego, w którą stronę chcesz, aby się wywijały. Możesz nawinąć je na szczotkę od dołu i wyciągnąć w górę dmuchając na nie gorącym powietrzem z suszarki. Druga technika zakłada, że włosy nawijamy na szczotkę od góry i wyciągamy je w kierunku tyłu głowy. W ten sposób końce będą wywijać się na zewnątrz, nadając całości retro uroku.

French bob – cienkie włosy

French bob to fryzura idealna dla wszystkich posiadaczek cienkich włosów. To dość krótkie, cieniowane cięcie, które najczęściej zestawiane jest z grzywką. Daje to połączenie wszystkich elementów, które pomogą nam dodać objętości rzadkim kosmykom. Jego dodatkowym atutem jest stylizacja. Jeśli jesteś fanką idealnie gładkich, wymuskanych fryzur, zapomnij o french bobie! To fryzura, która charakteryzuje się zmierzwionymi włosami, niesfornymi falami i niezwykle uroczym nieładem. Jest to cięcie wprost stworzone dla wszystkich posiadaczek cienkich kosmyków. Nie tylko dodaje im objętości i wyrazistości. Ten rodzaj włosa jest niemal jedynym, na którym może on osiągnąć swoją pełną, delikatnie niesforną wersję.

Polecamy te produkty do układania włosów:Bob na cienkich włosach najlepiej stylizować z pomocą suszarki z dyfuzorem. Na mokre włosy nałóż odpowiednią ilość stylizatora. Ile dokładnie - to zależy od struktury Twoich włosów, ich tendencji do skrętu i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Susz włosy układając je na dyfuzorze i przykładając do głowy. Bądź cierpliwa, nie powinnaś odsuwać suszarki do momentu, aż będą całkowicie suche. Na koniec nałóż na końcówki serum silikonowe.

Choppy bob – cienkie włosy

Krótki bob, który nie tylko doda objętości rzadkim włosom, ale też optycznie wyszczupli twarz? Nic prostszego! Choppy bob to hit nadchodzącego sezonu. Jego charakterystyczne elementy to mocne cieniowanie, które z pewnością sprawdzi się u posiadaczek cienkich pasemek. Kolejną rzeczą, jaka go wyróżnia, jest nieco krótszy tył. To asymetryczna fryzura, która, podobnie jak bardziej klasyczna odmiana opisana powyżej, najlepiej sprawdzi się w pozornie niedbałym wydaniu. Podobnie jak w przypadku french boba, dobrym rozwiązaniem będzie suszenie włosów przy pomocy stylizatora i suszarki z dyfuzorem.

Choppy bob to cięcie, które odsłania kark, z przodu zaś włosy kończą się w okolicach brody. Stanowi on prawdziwy wyjątek od reguły - będzie pasował do każdego kształtu twarzy. Dobrym pomysłem będzie też połączenie go z pasemkami. Delikatne rozjaśnienie sprawi, że fryzur nabierze lekkości. Dzięki pasemkom twarz stanie się rozjaśniona i promienna oraz wyglądać będzie na wypoczętą.

Tousled bob – cienkie włosy

Bob cieniowany może mieć wiele odmian, a jedna z najmodniejszych jest tousled bob. Nic dziwnego, że cieszy się tak ogromną popularnością. Wynika ona prawdopodobnie z faktu, że jest to niezwykle uniwersalna fryzura, którą każda z nas może dopasować do swojego rodzaju włosów i typu twarzy, a także upodobań i stylu życia. Czym się charakteryzuje? To cięcie z delikatnym cieniowaniem, dzięki któremu łatwo się układa i zyskuje dużo objętości.

Pokochają ją te z nas, które wciąż narzekają na brak czasu. Ułożenie tousled boba zajmie Ci dosłownie kilka minut. Najczęściej poleca się układać go z pomocą prostownicy lub suszarki z dyfuzorem. To fryzura, która nie wymaga od nas szczególnych umiejętności, jeśli chodzi o stylizację. W zasadzie - im swobodniej, tym lepiej. Dzięki delikatnym falom włosy zyskają ciekawą formę i nadadzą rysom twarzy łagodności. Jeśli jednak jesteś fanką bardziej ułożonego i eleganckiego stylu, z pewnością również możesz postawić na to cięcie. W tym wypadku polecamy stylizować włosy na szczotkę lub lokówkę. Aby uzyskać mniej formalny efekt, zaczekaj, aż kosmtyki ostygną i przeczesz je delikatnie szczotką lub grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach.