Jak schudnąć?

Odchudzanie to proces, który najlepiej wspomagać różnymi działaniami - najważniejsza jest zbilansowana, zdrowa dieta, ruch, a jeśli zależy ci na szybkich i spektakularnych efektach - także zabiegi medycyny estetycznej.

Sport na odchudzanie

Niektóre rodzaje treningów szczególnie sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej. Odpowiednio dobrane ćwiczenia dobrze wpłyną też na nasze ogólne zdrowie, wzmocnią kręgosłup i wymodelują sylwetkę. Aby schudnąć, wybieraj:

  • bieganie i energiczne spacery (masa ciała x ilość kilometrów x 1 kcal dadzą nam ilość spalonych kalorii podczas biegu)
  • pływanie
  • taniec
  • tenis
  • jazdę na rowerze

Dieta na odchudzanie

Najlepsze efekty przyniesie trwała zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe. Jeśli zdecydujesz się na krótką dietę, wybierz mądrze, by nie pozbawić się niezbędnych składników odżywczych. Najlepsze są urozmaicone diety bogate w warzywa i owoce, polecamy np. dietę mrożonkową. Według najnowszych danych świetnie na cały organizm działa też dieta DASH oraz śródziemnomorska

Medycyna estetyczna - zabiegi na odchudzanie i cellulit

CoolTech

Podczas zabiegu dzięki odpowiednio zaprogramowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno następuje selektywne jej uszkadzanie, które nie dotyczy leżącej powyżej skóry właściwej ani naskórka. Po zakończeniu procesu chłodzenia martwe adipocyty są uwalniane do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym.

Kriolipoliza CoolTech jest nowatorską technologią umożliwiającą precyzyjne kontrolowanie chłodzenia, a więc nie powodującą skutków ubocznych w postaci siniaków i zaczerwienienia skóry. Temperatura zabiegowa jest stała i wynosi -8st.C. Dokładnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność terapii, bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek.

Kriopoliza i fala uderzeniowa

Ostatnie doniesienia dotyczące poprawy efektów zabiegu kriolipolizy wskazują jednoznacznie na pozytywne wyniki połączenia kriolipolizy z terapią fali uderzeniowej. Badania pokazują nawet dwukrotnie większą redukcję tkanki tłuszczowej. Jako pierwszy przeprowadza się zabieg kriolipolizy. Terapię falą uderzeniową wykonuje się bezpośrednio po nim zamiast masażu ręcznego; średnio przez około 15 minut (oczywiście przy mniejszym lub większym obszarze czas ulega zmianie). Wykonuje się minimum jeden zabieg.

Kolejne zabiegi znacznie poprawiają sylwetkę, ponieważ fala uderzeniowa jest również bardzo dobrą terapią na cellulit. W przypadku terapii antycellulitowej zaleca się wykonywanie dwóch zabiegów tygodniowo przez okres 6 tygodni. Fala uderzeniowa działa na błony komórkowe zamarzniętych adipocytów, powodując ich bezpośrednie uszkodzenie. Tym samym zwiększa się ilość komórek tłuszczowych, które po kriolipolizie ulegają apoptozie. Dodatkowo działanie fali stymuluje drenaż limfatyczny, co przyspiesza redukcję obwodu ciała.

Co więcej zabiegi nie są mocno inwazyjne, jednak oczywiście nie całkowicie bezbolesne. Efekty mogą być naprawdę dobre (jeśli zdajecie sobie sprawę, że to metoda małych kroków). 

TUTAJ znajdziecie listę certyfikowanych gabinetów, w których wykonacie zabiegi

Materiał powstał we współpracy z Shar-pol