Oczyszczanie twarzy przed Sylwestrem - czy warto?

Nadmiar obowiązków w okresie świątecznym sprawia, że nasze plany przygotowania na wyjście sylwestrowe schodzą na dalszy plan. Nie panikuj jednak, jeśli do Sylwestra pozostało kilka dni, a ty czujesz że twoja skóra potrzebuje oczyszczenia i nie wystarczą jej maski do użytku domowego. Całe szczęście, nie wszystkie zabiegi w gabinecie kosmetologicznym wymagają rekonwalescencji i pozostawiają zaczerwienioną skórę. Wybrałyśmy trzy popularne zabiegi oczyszczające twarz, które doskonale przygotują ją pod makijaż sylwestrowy, dodadzą glow i co najważniejsze – możesz je wykonać nawet w dniu imprezy.

Oczyszczanie twarzy - peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to najpopularniejsza metoda oczyszczania twarzy, często wykonywany jest jako przygotowanie do innych zabiegów. Jest bardzo delikatny, a zarazem skutecznie oczyszcza twarz z martwego naskórka, odblokowuje pory i poprawia mikrokrążenie. Peeling ten wykorzystuje zjawisko kawitacji, które polega na przemianie wody ze stanu ciekłego w gazowy - dlatego skóra na twarzy jest w trakcie zabiegu wielokrotnie zwilżana przez kosmetyczkę. Urządzenie do kawitacji, za pomocą ultradźwięków tworzy gazowe pęcherzyki, które następnie rozbijają martwe komórki warstwy rogowej skóry. To świetny zabieg do wykonania nawet w dzień imprezy – nie podrażnia, nie pozostawia zaczerwienienia, ani łuszczącego się naskórka – śmiało możesz nałożyć makijaż nawet kilka godzin po zabiegu.

Oczyszczanie twarzy - darsonwalizacja 

Darsonwalizacja, a właściwie zabieg wykorzystujący tzw. Fale d’Arsonvala, to propozycja dla posiadaczek skóry tłustej i trądzikowej. W skrócie darsonwalizacja wykorzystuje prądy zmienne o wysokiej częstotliwości, polega na przykładaniu do twarzy szklanej elektrody wypełnionej ozonem. Nie ma jednak powodu do obaw - zabieg jest bezbolesny, towarzyszy mu bardzo delikatne szczypanie. Prądy Darsonvala wykazują działanie antybakteryjne, odkażające, oraz uspokajające pracę gruczołów łojowych. Skóra po zabiegu jest napięta, pory są oczyszczone i wysuszone, a stany zapalne, których nie zdążyłaś jeszcze wyleczyć, wyciszone.

Oczyszczanie twarzy wodorowe 

Oczyszczanie wodorowe twarzy to nowinka w kosmetologii i medycynie estetycznej, ale już zdążyła zdobyć uznanie zarówno klientek jak i profesjonalistów. Polecana jest szczególnie dla skóry dojrzałej, gdyż efekt oczyszczenia obejmuje neutralizację wolnych rodników z powierzchni skóry, co czyni ją świetnym wstępem do innych zabiegów z kategorii anti-aging. Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzaniu wgłąb skóry małych cząsteczek aktywnego wodoru za pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Świetny sposób na natychmiastowe odświeżenie i oczyszczenie skóry, a także rewitalizację cery szarej i pozbawionej blasku.