Nów Księżyca luty 2024 - kiedy jest?

Nadchodzący nów Księżyca wypada dokładnie w nocy z 9 na 10 lutego. Kulminacja zjawiska nastąpi dokładnie na trzy minuty przed północą, o godzinie 23:57. Jest to drugi nów następujący po Nowym Roku. Tym razem przypadnie w znaku ekscentrycznego i innowacyjnego Wodnika. Jego wibracje połączone z fazą nowiu pomogą ci w podjęciu śmiałych decyzji. Nowe inicjatywy dodadzą ci siły, aby uwolnić się z krępujących twój potencjał więzów przeszłości. 

Nów Księżyca w lutym 2024 zbiega się w czasie z innym ważnym wydarzeniem - Chińskim Nowym Rokiem, którego początek wypada na 10 lutego 2024 roku. Energia Drewnianego Smoka skłania ku zmianom. W chińskim kalendarzu zwierzę to oznacza szczerość, śmiałość, solidność i pracowitość. 

Według wielkiej prognozy astrologicznej na luty, następnego dnia po nowiu, Księżyc połączy się z Saturnem, tworząc koniunkcję. Wpływy szóstej planety Układu Słonecznego nie pozostaną bez znaczenia. Saturn kojarzony z powagą, surowością i odpowiedzialnością, umocni plany, które zrobiłaś podczas trwającego nowiu. Pomoże wytrwać w zobowiązaniach wobec samej siebie. 

Co oznacza nów Księżyca w Wodniku?

Wodnik, który zaliczany jest do grupy powietrznych znaków zodiaku, słynie z następujących cech: 

 • dąży do tego, aby rozwijać się intelektualnie i duchowo;
 • jest otwarty na zmiany i łatwo adaptuje się do nowych warunków;
 • rozwija swoje pasje i zainteresowania; 
 • chętnie podejmuje wyzwania i nie boi się tego, że po drodze pojawią się przeciwności losu; 
 • podąża za głosem własnego serca, ucieka od schematów i sztywnych ram, w których nie ma miejsca na kreatywne myślenie; 
 • jest tolerancyjny i nie zamyka się na nowe punkty widzenia. 

Energia Wodnika, która objawi się wraz z nadchodzącym nowiem Księżyca, napełni twoje serce i umysł. Dzięki jego silnej potrzebie niezależności, ty również odczujesz w sobie chęci do tego, aby na nowo spojrzeć na otaczającą się rzeczywistość. Odsuniesz od siebie zwątpienie i niepewność. Nów Księżyca to najlepsza pora na to, aby postawić śmiały krok i zajrzeć w przyszłość z odwagą i nadzieją. Ta faza lunarna wzmacnia intuicję i zachęca do tego, aby rozpocząć wiele spraw od nowa. 

Zobacz także: 

Zobacz także:

Nów w Wodniku 2024, który nastąpi w drugim tygodniu lutego, jest więc czasem na to, aby głośno i wyraźnie manifestować swoje jestestwo. Jeśli czujesz, że sposób, w jaki podchodzisz do pracy, relacji z innymi ludźmi i samej siebie, nie przynosi oczekiwanych rezultatów - nie wahaj się wprowadzić zmian. Ułóż plan i określ, które strefy życia wymagają wprowadzenia korekt. 

Jakie pułapki szykuje nów w lutym 2024?

Chociaż srebrzysta tarcza Luny pozostaje niewidoczna podczas nowiu, nie oznacza to, że nie oddziałuje na twoje myśli i odczucia. Księżyc, który już niebawem znajdzie się w znaku Wodnika, wysyła silne wibracje. Możesz przyjąć ich zbawienną moc, ale uważaj na pewne pułapki. Kieruj się wewnętrznym głosem intuicji. Dzięki temu łatwiej będzie ci oddzielić dobre pomysły od złych.

Oto, jakich przeszkód możesz się spodziewać podczas nowiu w lutym: 

 • przyjęcia zbyt wielu zawodowych obowiązków. Bądź ambitna, ale mierz siły na zamiary; 
 • zdrowy egoizm jest czymś, z czego możesz, a nawet powinnaś korzystać. Uważaj jednak, aby podczas obrony własnych granic, nie krzywdzić osób, które cię wspierają i kochają; 
 • zastanów się, czy drastyczne zerwanie znajomości na pewno jest tym, czego pragniesz. Być może wystarczy jedynie ograniczyć kontakt, aby znaleźć przestrzeń dla siebie; 
 • przyjęcie steru na rozwój własnych zainteresowań nie powinno odbywać się kosztem zaniedbywania bieżących spraw i obowiązków; 
 • podczas wyrażania swojego zdania i poglądów bądź zdecydowana, ale pamiętaj, aby nigdy nie wykorzystywać swojej pozycji. Wyrażaj się jasno i klarownie, ale unikaj nadmiernie emocjonalnych reakcji.

Zobacz także: 

Rytuały na nów Księżyca 

Aby uspokoić myśli i wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, warto sięgnąć po jeden z magicznych rytuałów. Dzięki nim przywołasz spokój ducha, ominiesz pułapki i przyciągniesz do siebie dary, które zsyła wszechświat: 

Nów Księżyca luty 2024: szanse, które zsyła los

Nadchodzący wielkimi krokami nów Księżyca oraz początek księżycowego Nowego Roku to wyjątkowa okazja ku temu, aby uwolnić się od blokad i spróbować robić wiele rzeczy inaczej. Drewniany Smok, który patronuje nowemu okresowi w kalendarzu chińskim, wzmacnia autentyczność i podkreśla pozytywne strony zmian. Możesz czerpać z niego siłę. Twoją pewność siebie umocni także Saturn - planeta, która patronuje Wodnikowi. Dzięki jego wypływom możesz oczekiwać tego, że pomysły same będą napływały do twojej głowy. Zechcesz zburzyć to, na czym stoisz i natychmiast zabrać się do budowy nowych podstaw. 

Oto, jakie szanse objawią się wraz z nowiem Księżyca w lutym 2024: 

 • Wypełnianie zawodowych zobowiązań będzie przebiegać w płynny sposób, wszelkie drobne przeciwności nie wyprowadzą cię z równowagi. Wręcz przeciwnie, dzięki nim objawi się twój zmysł organizacji. Nauczysz się tego, jak radzić sobie z presją i zmieniającymi się warunkami.  
 • Rozmowy, które przeprowadzisz z najbliższymi, będą szczere i rzeczowe. Nów Księżyca w lutym 2024, który wypełniony jest odwagą i samozaparciem Wodnika, sprawi, że w końcu bez obaw opowiesz o własnych odczuciach i nie będziesz brała odpowiedzialności za czyjeś reakcje. Przestaniesz przejmować się tym, co myślą inni. To pomoże ci zrozumieć, w jakich schematach funkcjonowałaś dotychczas. Otworzysz oczy i nie nabierzesz się na szantaż emocjonalny i manipulacje. 
 • W twojej głowie pojawi się jasna wizja tego, w którym kierunku chcesz się rozwijać. Jeśli od dawna marzyłaś o nauce pływania bądź wycieczce po krajach Europy, teraz powiesz o tym głośno i zaczniesz planować dalsze kroki, które przybliżą cię do tego celu.