Brazylijskie, a keratynowe prostowanie włosów

Czym różni się brazylijskie prostowanie włosów od keratynowego? No cóż to ta sama rodzina - z jednym wyjątkiem, który robi dużą różnicę. Naszym przewodnikiem po tym skomplikowanym temacie jest Piotr Sierpiński, stylista fryzur (właściciel atelier Piotr Sierpiński, Hair w Poznaniu), który posiada 13 lat doświadczenia w zawodzie, a jego specjalizacją jest zagęszczanie i przedłużanie włosów. Innowacyjna metoda prostowania włosów niedawno zawitała do Polski. Poprosiliśmy więc, by Piotr przybliżył nam szczegóły tego zabiegu.

"Brazylijskie prostowanie włosów jest metodą skuteczną przy każdym rodzaju włosów. Spektakularne efekty uzyskamy zarówno przy włosach puszących się, jak i bardzo mocno kręconych. To także doskonały zabieg regenerujący zniszczone włosy".

 

 

Brazylijskie prostowanie włosów: co to?

Brazylijskie prostowanie włosów to najnowsza technika trwałego prostowania włosów, będąca alternatywą do uzyskania tego efektu przy użyciu keratyny. Największym plusem tej metody jest wykorzystanie naturalnych produktów, które w odróżnieniu od keratyny, nie zawierają formaldehydu i jego pochodnych. Brazylijskie prostowanie włosów jest zatem bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Brazylijskie prostowanie włosów - osiągnięcie nanotechnologii

W zabiegu brazylijskiego prostowania włosów, do trwałego prostowania używane są produkty odżywiające komórki włosów. Formuła kosmetyków na bazie protein jedwabiu, kwasu mlekowego, kwasu askorbinowego, oleju arganowego i masła shea nawilża, wspierając odbudowę włosów i zapobiegając ich puszeniu się. Innowacyjna metoda jest efektem najnowszych osiągnięć nanotechnologii, która dzięki wysokiej temperaturze prostownicy pozwala na przenikanie składników kosmetyku do wnętrza włosa, wzmacniając jego mostki siarczkowe, czyli regenerując go. W efekcie włosy są idealnie gładkie, proste i lśniące.

 

Brazylijskie prostowanie włosów: jak wygląda zabieg krok po kroku? 

Przed zabiegiem brazylijskiego prostowania wykonuje się test elastyczności włosów, aby określić ich kondycję, co jest niezwykle istotne w kwestii nałożenia odpowiedniej ilości preparatu prostującego. Po umyciu i podsuszeniu włosów, nakłada się kosmetyk, a następnie należy odczekać ok. 60-90 min. aż odpowiednio zadziała, czyli składniki aktywne wnikną we włosy. W kolejnych krokach częściowo spłukuje się włosy, dokładnie je suszy i wtedy można przejść do najbardziej czasochłonnej czynności, jaką jest niezwykle dokładne prostowanie włosów. Każde pasmo prostuje się do momentu uzyskania lustrzanego połysku i idealnej gładkości. Później wymaga się suszenia włosów zimnym powietrzem. Na koniec mycie włosów, nałożenie specjalnej maski, spłukanie, suszenie... i gotowe! Włosy są lśniące, gładkie i idealnie proste przez 6 do 8 miesięcy.