Minimalistyczne tatuaże na 2020

Tatuaże minimalistyczne to idealne rozwiązanie dla osób, które mają ochotę utrwalić wybrany wzór na ciele, ale chcą, żeby pozostał on subtelną ozdobą. Czym się charakteryzują? Często są to geometryczne wzory, czarno-białe, lub w jednym kolorze. Tak na prawdę nie ma tu reguły. Dla tych z Was, które mogą się pochwalić sporą dawką poczucia humoru, lub tęsknią za latami 90, są tak zwane ignorant tattoos, lub inaczej ugly tattoos. Dosłownie oznacza to, że wzory wyglądają, jakby były niedbale narysowane z tyłu zeszytu podczas lekcji, często zawierają hasła, przedstawiają zwyczajne przedmioty codziennego użytku. Jeśli nie możesz się zdecydować - świetnie, bo ignorant tattoos dobrze wyglądają w towarzystwie, nawet jeśli pozornie do siebie nie pasują. 

Fauna i flora wciąż są jednym z chętniej tatuowanych tematów i wdzięcznie prezentują się w wersji minimalistycznej. Tatuaże z motywem roślinnym niezwykle kobieco wyglądają w formie gałązki oplatającej nadgarstek, albo super modnej w tym sezonie monstery - kontur liścia monstery to tatuaż, który robi furorę na Instagramie. Tatuaż z motywem węża, to ekstrawagancji i stylowy pomysł nie tylko dla miłośniczek gadów - wąż pojawia się w modzie i biżuterii już od kilku miesięcy. 

Tatuaż na uszach i tatuaż na palcach brzmią kontrowersyjnie, ale delikatne, minimalistyczne wzory sprawiają, że takie tatuaże świetnie współgrają z biżuterią. Najczęściej, są to geometryczne wzory, serduszka, inicjały - takie tatuaże uwielbiają gwiazdy Hollywood, piosenkarki, a nawet modelki.