Mikrodermabrazja korundowa – na czym to polega?

Mikrodermabrazja korundowa to bardzo popularna, bezinwazyjna metoda złuszczania mechanicznego. Usuwanie martwego naskórka i zanieczyszczeń jest przeprowadzane przy użyciu tlenku glinu, czyli korundu. Podczas zabiegu do twarzy przykłada się głowicę, z której wydobywają się mikrokryształki tego minerału. Dzięki zastosowaniu ciśnienia korund z dużą siła uderza o skórę, co można określić jako jej szlifowanie. Martwy naskórek oraz drobinki są zasysane do wnętrza głowicy, pozostawiając skórę czystą i gładką.

Poniżej głowica urządzenia do mikrodermabrazji korundowej: 

Mikrodermabrazja korundowa – efekty

Mikrodermabrazja na niedoskonałości

Mikrodermabrazja korundowa przynosi szereg pozytywnych efektów. Po pierwsze poleca się ją posiadaczkom skór grubych, zanieczyszczonych i tłustych. Mikro kryształki korundu oczyszczają pory oraz redukują wągry i zaskórniki. Następuje również ograniczenie produkcję łoju, dzięki czemu spada skłonność do powstawania kolejnych niedoskonałości.

Mikrodermabrazja korundowa na oznaki starzenia się skóry

Po drugie mikrodermabrazja korundowa sprawia, że cera staje się bardziej promienna, gładka i elastyczna. Zabieg ten sprawdzi się więc w przypadku pań, których twarz wygląda na szarą, matową i zmęczoną. Ponadto masaż towarzyszący złuszczaniu martwego pobudza produkcję kolagenu, więc seria kilku zabiegów może widocznie spłycić zmarszczki oraz ujędrnić cerę.

Mikrodermabrazja korundowa na przebarwienia

Podobnie jak inne zabiegi złuszczające – mikrodermabrazja korundowa przynosi efekty w redukcji przebarwień i blizn. Dzięki “odsłonięciu” nowych warstw skóry zmniejszają się nierówności, a plamy posłoneczne czy ślady po trądziku rozjaśniają. W przypadku rozległych i głębokich zmian mikrodermabrazja korundowa może zostać wykonywana na przemian z laserem frakcyjnym czy peelingami kwasowymi, które intensywnie pobudzają skórę do regeneracji.

Poniżej efekty po serii zabiegów mikrodermabrazji korundowej i peelingów kwasowych:

Mikrodermabrazja korundowa – krok po kroku

Mikrodermabrazja korundowa zaczyna się od demakijażu, oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Następnie twarzy przesuwana jest głowica urządzenia. Ruchy są skierowane ku górze, zgodnie ze sztuką masażu twarzy. Procedura trwa około 15-20 minut, w zależności od wielkości obszaru, który jest jej poddawany. Złuszczanie jest odczuwalne, ale nie bolesne. Dyskomfort mogą odczuwać osoby o szczególnie wrażliwej skórze. W ich przypadku lepszym rozwiązaniem jest więc mikrodermabrazja diamentowa, czyli zabieg łagodniej złuszczający skórę.

Ostatnim etapem mikrodermabrazji korundowej jest nałożenie na skórę profesjonalnych kosmetyków łagodząco-nawilżających, np. maski algowej. W ten sposób nie tylko wyciszamy podrażnioną skórę, ale także wprowadzamy do jej głębszych warstw aktywne składniki nawadniające i odżywcze.

Mikrodermabrazja korundowa – opinie

Opinie o mikrodermabrazji korundowej zwracają uwagę na fakt, że najlepsze efekty osiągniemy dopiero po wykonaniu serii zabiegów. Z doświadczeń użytkowniczek forów wynika, że warto zdecydować się na przynajmniej 3-5 wizyt w 7-14 dniowych przerwach. Konkretne terminy najlepiej ustalić z kosmetyczką czy kosmetologiem, którzy mogą profesjonalnie określić potrzeby naszej skóry. Opinie osób, które mają za sobą już kilka zabiegów podkreślają także potrzebę intensywnego nawilżania oraz ochrony przeciwsłonecznej (co najmniej 50 SPF). W innym wypadku możemy po pierwsze doprowadzić do przesuszenia skóry, a po drugie nabawić się przebarwień.

Mikrodermabrazja korundowa – zalecenia po zabiegu

Chociaż mikrodermabrazja korundowa daje efekt mocnego złuszczania, po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja w domu. Skóra jest co prawda podrażniona, ale przy właściwej pielęgnacji od razu możemy wrócić do codziennych zajęć. Chodzi przede wszystkim o nawilżanie oraz stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych. Ponadto przez 7 dni powinno się unikać zarówno bardzo niskich, jak i wysokich temperatur, czyli na przykład wizyt w saunie lub spacerów w mroźny dzień.

Mikrodermabrazja korundowa – przeciwwskazania

Mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, jednak należy pamiętać o kilku istotnych przeciwwskazaniach. Po pierwsze ten rodzaj złuszczania nie jest polecany osobom o bardzo wrażliwej i alergicznej cerze. W ich przypadku lepszym wyborem będzie łagodniejsze mikrodermabrazja diamentowa. Po drugie bezwzględnymi przeciwwskazaniami są: aktywna opryszczka, zapalne zmiany trądzikowe oraz rany. Zabieg może być również niebezpieczny dla osób chorych na nowotwory, niektóre schorzenia autoimmunologiczne oraz przechodzące kurację antybiotykową.

Mikrodermabrazja korundowa – cena

Cena mikrodermabrazji korundowej waha się w granicach od 100 do 180 zł. Wiele zależy od tego czy zdecydujemy się na samodzielny zabieg, czy połączymy go z dodatkową maską lub ampułką.