Czas przymusowej kwarantanny pokazuje, że obecnie życie sławnych ludzi nie różni się od naszego i wszyscy dzielimy te same doświadczenia. Jak z kwarantanną radzi sobie Michelle Obama przyzwyczajona do bardzo aktywnego i społecznego stylu życia? Podczas rozmowy telefonicznej z Ellen DeGeneres Obama powiedziała, że ​​spędza ten trudny czas ze swoją rodziną, dbając o swoje codzienne rytuały i oglądając Netfliksa. 

„Ostatnie kilka tygodni było przerażające i trudne dla wielu z nas”, napisała była pierwsza dama w poście na Instagramie. Michelle Obama przy okazji doradziła co robić, gdy dopada nas niepokój i strach o przyszłość świata oraz zdrowie najbliższych.

Michelle Obama poradziła kilka prostych metod na odstresowanie, które przyniosą nie tylko nam korzyści i pozwolą w owocny i szlachetny sposób spędzić okres pandemii. Po ich przeczytaniu mamy tylko jeden wniosek - bądźmy dziś wszyscy jak Michelle!

 - Zadzwoń do kogoś bliskiego. Telefon do przyjaciela relaksuje, pozwala oddalić swoje myśli od medialnych doniesień, a przy tym pozostawia poczucie, że nie jesteśmy sami. 

-  Skontaktuj się z lokalną szkołą i zarejestruj się, aby zgłosić się na ochotnika do programu dystrybucji żywności.

- Zadzwoń do rodziców, których znasz i zaoferuj, że pomożesz ich dzieciom w lekcjach (lub przeczytasz im bajkę).

- Zaoferuj odbiór artykułów spożywczych dla najbardziej zagrożonych i starszych sąsiadów.

 - Zadzwoń do miejscowego szpitala lub straży pożarnej i zapytaj, czy możesz zamówić posiłek na wynos dla personelu.

- Kup bony upominkowe od swoich ulubionych lokalnych firm i zachowaj je na później.

Michelle Obama dodaje też obserwatorom otuchy i nadziei swoim wpisem.

„Cokolwiek teraz przechodzicie, chcę, abyście wiedzieli, że nie jesteście sami. Ten dystans społeczny, ta nowa normalność jest czymś, co wspólnie tworzmy” - napisała Obama.