Michelle Obama kończy 57 lat

Michelle Obama to bez dwóch zdań jedna z najbardziej podziwianych kobiet na świecie. W rankingu przeprowadzonym w 2019 roku przez You Gov była pierwsza Dama Ameryki wyprzedziła między innymi Królową Elżbietę II, Angelinę Jolie czy Oprah Winfrey. Z kolei według Instytutu Gallupa, od trzech lat jest uznawana za najbardziej podziwianą kobietę w USA. I choć nie piastuje już swojej funkcji, wciąż przyciąga uwagę mediów, inspirując kobiety na całym świecie. Zresztą, trudno się dziwić. Michelle Obama to bowiem nie tylko 1/2 jednej z najbardziej lubianych par świata i żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ma na swoim koncie bestsellerową książkę "Becoming", za którą w 2020 roku otrzymała nagrodę Grammy (tylko w dniu premiery sprzedało się ponad 700 tys. egzemplarzy!), jest mentorką, filantropką i aktywistką, która nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach, takich jak obrona demokracji czy prawa mniejszości. 

Barack Obama w pięknych słowach o Michelle

Michelle Obama bez wątpienia jest też gwiazdą w oczach własnego męża. Choć nie zawsze ich wspólne życie było usłane różami, Barack Obama zawsze wypowiada się o swojej żonie w samych superlatywach. A coroczne życzenia i pamiątkowe zdjęcia na Instagramie z okazji urodzin Michelle to już powoli mała świecka tradycja. Nie inaczej było w tym roku. Były prezydent Stanów Zjednoczonych opublikował wzruszające słowa, dzieląc się niepublikowanym wcześniej portretem Michelle z czasów młodości.

- Wszystkiego najlepszego dla mojej miłości, partnerki i najlepszej przyjaciółki. Każda wspólna chwila z Tobą jest błogosławieństwem. Kocham Cię, Miche. - napisał Barack Obama na swoim instagramowym profilu.

Widać, że Internautów zachwycił ten wpis i w komentarzach pisali: "Chciałabym znaleźć kiedyś kogoś, kto będzie na mnie patrzył tak, jak Barack patrzy na Michelle", "Wszystkiego najlepszego dla królowej Ameryki".

Michelle Obama i Barack Obama - historia pięknej znajomości

Michelle i Barack Obama to zdecydowanie jedna z ulubionych par Ameryki. "27 lat temu ten facet obiecał mi życie pełne przygód. Tak właśnie się stało. Teraz przed nami kolejny rozdział naszego wspólnego życia. Czuję magię, która nagromadziła się między nami przez te wszystkie lata." – napisała Michelle Obama w ubiegłym roku z okazji rocznicy ślubu. Jednak Pierwsza Dama nie zawsze w takich pięknych i słodkich słowach mówiła o swoim mężu. W ich małżeństwie pojawiały się też gorsze chwile, o czym Michelle nie bała się mówić publicznie. W wywiadzie z Oprah Winfrey, Michelle przyznała, że "Cóż, idziesz na terapię, ponieważ wydaje ci się, że psycholog pomoże ci sformułować odpowiednie zarzuty przeciwko drugiej osobie w związku. Jednak jak się okazało, nie na tym polegała nasza wspólna praca podczas sesji. Chodziło bardziej o to, żeby zajrzeć w głąb siebie, eksplorować to, co daje nam na co dzień szczęście. Odkryłam, że potrzebuję jego wsparcia, że powinien mi więcej dawać od siebie. Jednak teraz oboje pochylamy się nad tym jak ułożyć sobie dalsze wspólne życie". Wszystko wskazuje na to, że Michelle Obama i Barack Obama przeżywają teraz szczęśliwe chwile, co widać na ich najnowszych zdjęciach.