Książę Karol z pozytywnym testem na koronawirusa

71-letni książę Karol jest zakażony koronawirusem Covid-19. Książę zdradza łagodne symptomy choroby, ale ogólnie jest w dobrej kondycji jak podaje Clearance House w imieniu rodziny królewskiej. Syn królowej Elżbiety II ma też od kilku dni pracować z domu w Szkocji, gdzie przebywa na kwarantannie razem z księżną Kamilą, swoją drugą żoną.

Testy na koronawirusa u członka rodziny królewskiej przeprowadzono w Aberdeenshire i nie do końca wiadomo, gdzie i jak książę Karol mógł się zarazić wirusem Covid. Przypuszcza się, że do zakażenia doszło na jednym z wielu służbowych spotkań podczas ostatnich tygodni.

Czy książę Karol mógł zarazić brytyjską królową?

Brytyjska opinia publiczna obawia się o zdrowie 93-letniej królowej Elżbiety II, którą książę miał po raz ostatni widzieć 12.marca w poniedziałkowy poranek w pałacu Buckingham.

"Królowa ostatni raz widziała się ze swoim najstarszym synem 12 marca i obecnie stosuje się do wytycznych dotyczących swojego zdrowia. Jej wysokość jest ogólnie w dobrej kondycji", można przeczytać w oświadczeniu pałacu. Więcej informacji na razie nie podano.

Karol, jako nastarszy syn królowej brytyjskiej, jest pierwszy w kolejce do tronu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on Feb 11, 2020 at 8:43am PST