Tegoroczna gala nagród Grammy obfitowała w emocjonujące doświadczenia. Jednym z nich był moment ogłoszenia nagrody w kategorii "Best Spoken Word Audio", w której laureatką została była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych - Michelle Obama. W tej kategorii pobiła chociażby Beastie Boys czy Johna Watersa. Nic dziwnego - w końcu "Becoming" to bestseller, który w dniu premiery sprzedał się w ponad 700 tys. egzemplarzy. W domu państwa Obama nie będzie to pierwsza statuetka Grammy. Barack Obama, były prezydent USA został nagrodzony nią dwukrotnie - w 2006 i 2008 roku, za książki "Dreams from my father" i "The audacity of hope". Co ciekawe, do grona tych popkulturowych nagród może też niebawem dołączyć najbardziej pożądana filmowa nagroda branży. Bowiem firma produkcyjna Obamów jest w tym roku nominowana tez do Oscara za film dokumentalny "American Factory".

Michelle Obama i jej bestsellerowa biografia "Becoming"

Biografia byłej pierwszej damy od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Czytelników uwiodła szczerością i otwartością z jaką Michelle opowiada nie tylko o swoich sukcesie, ale i ciężkiej drodze do niego, o trudnościach z jakimi musiała się mierzyć łącząc rolę państwową z rolą matki.

Proces pisania tej książki był dla mnie osobiście bardzo znaczący i pouczający. Przygotowując się do premiery książki tej jesieni, mam nadzieję, że pomyślisz także o swojej własnej historii i wierzę, że pomoże ci ona stać się tym, kim pragniesz być. Twoja historia jest tym, co masz, co zawsze będziesz mieć" - pisała w mediach społecznościowych Michelle Obama.

"Becoming" to przede wszystkim bardzo ciepły i wrażliwy opis życia kobiety, która postawiła na to, co dla niej najważniejsze, czyli rodzinę, miłość i spełnienie zawodowe. Fenomen Michelle Obamy tkwi w jej braku stawiania dystansu - to kobieta taka jak my, która mimo wielkiego sukcesu nie zapomniała o problemach, z którymi borykają się zwykłe kobiety. Mimo odejścia jej męża od władzy, nadal jest bardzo aktywna i zaangażowana w prawa kobiet i mniejszości, do wyrażenia czego często wykorzystuje spotkania autorskie. I to doceniły czytelniczki na całym świecie. Obecnie "Becoming" ogłoszono najlepiej sprzedającą się biografią wszech czasów z ponad 10 milionami sprzedanych egzemplarzy. Te liczby mówią same za siebie.

"Przez ostatnie miesiące cieszyłam się widząc wasze zaangażowanie w spisywanie swoich historii. O tym własnie jest "Becoming" - daje przestrzeń na refleksje gdzie jesteś i gdzie chcielibyśmy być w przyszłości.", to słowa Michelle Obamy pod ostatnim postem, który pokazuje pracę na rękopisem biografii.

Grammy 2020: To była noc kobiet! 

Tegoroczną galę prestiżowych nagród w Los Angeles znokautowały kobiety. Gwiazdą wieczoru była zdecydowanie 18-letnia Billie Eilish, która zdobyła  statuetki w zaliczanych do najważniejszych kategorii: Album roku, Piosenka roku, Debiut, a także Nagranie roku oraz Album wokalny pop.

Wielką wygraną została też Lizzo, ogłoszona najlepszym wykonawcą muzyki pop. Wokalistka dedykowała swój występ Kobe Bryantowi, koszykarzowi LA Lakers, który w niedzielę zginął w katastrofie helikoptera. Hołd gwieździe NBA złożyła też gospodyni imprezy, która poprowadziła ją w brawurowy sposób - Alicia Keys. Jednym z najbardziej wzruszających momentów był występ Demi Lovato, pierwszy po powrocie z odwyku. Artystka ze łzami w oczach śpiewała o swojej walce z nałogami.

Pośród artystek, które podbiły scenę w Los Angeles podczas ceremonii rozdania nagród Grammy znalazły się m.in. Camila Cabello, Tanya Tucker, Ariana Grande, H.E.R i dawno niewidziana Gwen Stefani.