Michelle Obama i Barack Obama świętowali rocznicę ślubu

Michelle Obama i Barack Obama 27 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu. Z tej okazji Pierwsza Dama opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z mężem i zamieściła wzruszający wpis.

27 lat temu ten facet obiecał mi życie pełne przygód. Tak właśnie się stało. Teraz przed nami kolejny rozdział naszego wspólnego życia. Czuję magię, która nagromadziła się między nami przez te wszystkie lata. – napisała Michelle Obama.

Barack Obama w pięknych słowach o żonie

Barack Obama z okazji rocznicy ślubu podziękował Michelle za wspaniałe lata małżeństwa i zacytował słowa piosenki zespołu The Beatles: "It’s getting better all the time", co można przetłumaczyć jako: "Jest coraz lepiej". "Dziękuję, kochanie, za 27 wspaniałych lat!".

To nie pierwszy raz, kiedy Barack Obama publicznie docenia swoją żonę. W styczniu z okazji urodzin Michelle, napisał: "Wiedziałem już wtedy, a teraz jestem o tym absolutnie przekonany - Jesteś jedyna w swoim rodzaju, Michelle Obamo. Spełnienia marzeń!". 

Michelle Obama i Barack Obama nie boją się mówić o problemach małżeńskich

Michelle i Barack Obama to zdecydowanie jedna z ulubionych par Ameryki. Były prezydent i jego żona niejednokrotnie przyznawali, że mają za sobą problemy małżeńskie i miesiące terapii. W wywiadzie z Oprah Winfrey, Michelle przyznała, że "Cóż, idziesz na terapię, ponieważ wydaje ci się, że psycholog pomoże ci sformułować odpowiednie zarzuty przeciwko drugiej osobie w związku. Jednak jak się okazało, nie na tym polegała nasza wspólna praca podczas sesji. Chodziło bardziej o to, żeby zajrzeć w głąb siebie, eksplorować to, co daje nam na co dzień szczęście. Odkryłam, że potrzebuję jego wsparcia, że powinien mi więcej dawać od siebie. Jednak teraz oboje pochylamy się nad tym jak ułożyć sobie dalsze wspólne życie".

Michelle Obama szczerze wyznała, że "nawet szczęśliwe małżeństwo może być czasem utrapieniem".

Kocham mojego męża i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, ale bycie w związku małżeńskim to przede wszystkim ciężka praca. Mówię to, ponieważ widzę mnóstwo młodych ludzi, którzy lekkomyślnie biorą ślub, sądząc, że miłość i wzajemna fascynacja wystarczą, by być szczęśliwym w małżeństwie. - dodaje Michelle Obama.

To niezwykle ważne, że osoby tak znane i rozpoznawalne nie boją się otwarcie mówić o sprawach ludzkich. Dzięki swojej szczerości przekazują cenne rady wielu parom i małżeństwom, które borykają się z podobnymi problemami, co oni.